Перед тим, як включати в раціон рибу, варто дізнатися про її корисні властивості і можливу шкоду, впевнені фахівці. Вони розповіли про ту, яка користується у людей особливою популярністю.

Йдеться про скумбрію. За словами вчених, вона багата омега – 3 жирними кислотами, а також відрізняється високим рівнем вітаміну В12 (майже 700% від щоденної норми). Скумбрія також містить селен, мідь, фосфор, магній і залізо. До її складу входять і вітамін А, калій, цинк і натрій.

Шкіра

Велика кількість омега-3 жирних кислот в скумбрії діють як антиоксиданти в організмі, допомагаючи зменшити окислювальний стрес і вплив вільних радикалів, які є природними побічними продуктами клітинного метаболізму. Вони також можуть допомогти зменшити появу зморшок і пігментних плям, а також полегшити деякі запальні захворювання, такі як псоріаз і екзема, кажуть дослідження.

Читайте також:  Лікар назвав 9 продуктів, які захистять від втрати зору

Імунітет

Скумбрію як і раніше хвалять за її вплив на імунну систему. Коензим Q10 є одним з унікальних елементів в рибі, який тісно пов’язаний із запобіганням інфекцій і зміцненням захисту організму від окисного стресу. Відомо також, що омега-3 жирні кислоти зменшують запалення, яке може викликати навантаження на імунну систему.

Холестерин

Омега-3 жирні кислоти покращують баланс холестерину в організмі, знижуючи рівень “поганого” – ЛПНЩ – і підвищуючи рівень ЛПВЩ – “хорошого”. З цієї причини вживання скумбрії здатне знизити ризик атеросклерозу, серцевого нападу, інсульту та ішемічної хвороби серця, на що вказують дані вчених.

Читайте також:  Як захиститися від деменції: найшкідливіша для здоров'я мозку риба

Хронічні хвороби

Селен в скумбрії діє як антиоксидант, допомагаючи запобігти клітинним мутаціям та хронічним захворюванням, нейтралізуючи вільні радикали, перш ніж вони можуть пошкодити тканини, клітини та органи. Про це йдеться в дослідженнях.