Потрібно бути дуже уважним до свого здоров’я, щоб вчасно розпізнати пухлину мозку.

Хороша новина: раком головного мозку страждають приблизно 1% населення планети. Погана новина: як правило, пухлина розвивається «тихо»: захворювання не має яскравих, помітних симптомів і часто маскується під перевтому або головні болі. Тому дуже важливо знати основні прояви пухлини мозку — щоб вчасно помітити хворобу і вжити заходів.

Головний біль

На жаль, навіть лікар не завжди може відрізнити головний біль, викликаний мігренню, від тих, які спровоковані пухлиною. Але якщо болі мучать вас щодня, якщо вони тривалі, а інтенсивність постійно зростає — обов’язково зверніться до лікаря і попросіть його направити вас на дослідження головного мозку.

Порушення зору

Ще один «прихований» симптом, про який самі пацієнти можуть до певного моменту навіть не здогадуватися — порушення периферійного зору. Найчастіше цей симптом виявляють у себе ті, хто постійно водять машину — раптово поле огляду звужується і з’являються «сліпі плями». Як кажуть лікарі, найчастіше цей симптом може попереджати про утворення пухлини в районі гіпофіза.

Слабкість і сонливість

Моторна кора мозку відповідає в тому числі за роботу м’язів всього тіла. І якщо раптом в цій частині головного мозку утворюється пухлина, в результаті сигнали від мозку до м’язів можуть надходити з труднощами або не робити зовсім, і ви можете відчувати слабкість в кінцівках або відсутність больової реакції. Також побічним симптомом такого роду пухлин можуть бути постійне відчуття слабкості або сонливості.

Продовження на наступній сторінці: 1 2