«Секс у великому місті» навчив нас, що на підборах можна ходити не тільки на вечірку, але і в кафе, і на шопінг, і навіть на прогулянку з собакою. От тільки лікарі від цього тренду не в захваті. Розповідаємо, як зберегти здоров’я, якщо в душі ви трохи Керрі Бредшоу.

1. Вибирайте невисокий каблук

Так-так, ми знаємо, це виглядає не так ефектно. Але все ж: лікарі вважають безпечним широкий каблук висотою 4-5 сантиметрів. Він не дає такого сильного навантаження на стопу. При цьому у взутті повинна бути широка і стійка підошва.

Якщо носити низькі підбори немає ніякого бажання, вибирайте платформу вище. Наприклад, якщо у вас 12-сантиметровий каблук і 2 см цієї висоти – платформа, то каблук виходить 10-сантиметровим.

Читайте також:  Що таке фільтр для води: переваги використання
2. Міняйте висоту

Туфлі на підборах

Високі підбори вкорочують і перенапружують литкові м’язи. А передні м’язи гомілки, навпаки, розтягуються – в результаті мускулатура ніг розвивається неправильно. Щоб цього уникнути, хоча б 3 дні в тиждень носіть що-небудь на плоскій підошві. Найкраще чергувати взуття, щоб ноги не знаходилися весь час в одному і тому ж положенні.

3. Купуйте туфлі в кінці дня

Ноги трохи набрякають за день, тому до вечора ваші ступні можуть збільшитися на піврозміру. Саме час вирушити на шопінг – так ви купите потрібний розмір і заодно перевірите: чи зручно вам буде в цих туфлях в кінці дня, коли ноги вже втомилися? Можливо, варто купити каблук нижчий і стійкіший?

Читайте також:  Вплив телемедицини на доступність медичних послуг у віддалених регіонах
4. Придбайте ортопедичні устілки

ортопедичні устілки

Вони трохи знижують навантаження на передню частину стопи і роблять туфлі більш комфортними. Для відкритих босоніжок є спеціальні гелеві вкладиші: вони допомагають ступні не ковзати.

5. Робіть вправи

Можна розім’яти ноги перед виходом з дому і ввечері – після цілого дня на підборах. Але, якщо є можливість, краще робити це кожні пару годин.

Згадайте вправи, які ви робили на уроках фізкультури в школі: ходьба на п’ятках, на зовнішній і внутрішній стороні стопи, перекочування з носка на п’яту, розтяжка. Не зайвим буде і масаж: ручний або за допомогою спеціальних апаратів – як вам зручніше. А якщо ви сидите в офісі, можна просто перекочувати під столом пляшку з водою або м’ячик.

Читайте також:  Поширені дерматологічні проблеми про які потрібно знати