Доктор Майкл Мослі в інтерв’ю для видання Express розповів про те, що параметри, як і швидкість обробки даних, прийоми логічного мислення та пам’ять прибувають на максимумі близько 20 років. Поступовий спад починається після цього.

Хороша новина полягає в тому, що їх погіршення сучасна людина здатна уникнути.

Як пояснив лікар в авторському тематичному подкасті, дослідження вчених довели – ефективний спосіб зберегти гостроту розуму полягає у постійному вивченні нового.

Регулярне навчання допомагає зробити обробку інформації швидше, зміцнити пам’ять, а також прокачати логіку.

Мослі покликав на свій подкаст і реального «супердовгожителя» — лорда Річарда Вілсона, якому нещодавно виповнилося 80 років.

У Вілсона мозок молодої людини. Чоловік повідомив, що був завжди допитливим і намагався регулярно вчитися новому.

Саме в цьому, за його словами, і є головний секрет довгожителів. Усім людям старше 50-60 років, які бажають зберегти свій гострий розум, він настійно рекомендує вчитися, постійно впізнавати щось нове.

Довгожитель радить частіше задовольняти допитливість, не втрачаючи шансу пізнавати для себе щось нове.

Вілсон також закликає перестати вимовляти фрази на кшталт «Я занадто старий для цього».

– Не треба шукати жодних виправдань та думати, що почесний вік – поважна причина для відмови від корисного досвіду та знань.

Вілсон також рекомендував ставити перед собою чергові виклики та завдання. Дуже важкі – зокрема.

Він порівнює таке зі спортивними тренуваннями. Адже в окремому моменті фізичні навантаження здатні доставляти дискомфорт. Якщо ж виявити завзятість і стерпіти, можна дійти результат чудового результату.

Доктор Мослі додав, що допитливість, а також завзятість у вирішенні проблем – ті якості, які притаманні всім супердовгожителям, які змогли зберегти не лише свій розум, а й своє фізичне здоров’я.