Що таке людський мозок? Як він працює? Ми розшукали найпопулярніші міфи про нього.

Міф № 1. У нас працює не більше 10% мозку

Це помилка. Не будемо пояснювати всю складну структуру роботи нашого мозку. Наведемо доказ від противного. Природа в процесі еволюції позбавляється від непрацюючих органів. Наприклад, чи бачив хто-небудь китів з ногами? Так і з мозком. Якщо він майже не працює, протягом поколінь його розмір і маса б зменшувалися. Тобто, об’єм мозку сучасної людини був би в кілька разів менше, ніж у далеких предків. Але це не так. Отже, мозок людини працює на всі сто.

Міф № 2. Коефіцієнт інтелекту залежить від обсягу мозку

Це не підтверджується на практиці. За роботу інтелекту відповідає тільки частина мозку, і розумовий процес залежить не стільки від кількості завантажених клітин, скільки від якісної роботи нейронних зв’язків. Крім інтелектуальної роботи мозок також відповідає за дихання, серцебиття, емоції, інстинкти і багато іншого. Обсяг мозку і інтелект не пов’язані.

Міф № 3. Нервові клітини не відновлюються

Ця фраза знайома нам з дитинства. Дивно живуча помилка. В будь-якому живому організмі всі живі клітини відмирають і замінюються новими! Якщо це не так, то як вдається відновитися людям після інсульту і черепно-мозкових травм?

Міф № 4. Мозок сірого кольору

Це правда, але для мертвого мозку. У живої людини мозок червоний, завдяки величезній кількості кровоносних судин, які постачають його всім необхідним.

Міф № 5. Інші казки

Є ще чимало домислів про один з найдивовижніших і незбагненних людських органів. Кажуть, що інтелект слабшає з віком, лякають, що в пошкодженому мозку залишаються порожнини, призводять недостовірну статистику, як і скільки мільйонів клітин мозку гине від того чи іншого впливу.