Психотерапевт, психіатр-нарколог Олександр Полікарпов розповів про те, чому в жодному разі не можна в спеку вживати пиво.

У розмові він наголосив, що пиво насправді відрізняється меншою міцністю. Воно не так п’янить, як інші алкогольні напої, але в цьому й полягає його підступність. Адже людина, як правило, зовсім не враховує того, як саме пиво впливатиме на організм.

Деякі починають пити його замість соку або кави.

Хтось упевнений, що через вміст вітамінів В1 і В2 цей напій – зовсім вершина користі. Говорять також про солодовий і виноградний цукор, про поліфеноли.

– Але все це – помилка, – розповів експерт. – У пиві дуже небагато корисних речовин. І їх набагато менше, ніж шкідливих. Фортеця пива становить у середньому 5%. Спирт, який міститься в алкоголі, негативно впливає на печінку, серцево-судинну систему, призводить до зневоднення організму. Так що… брати та вгамовувати свою спрагу пивом… це, як мінімум, марно. Пиво може лише посилити цю спрагу. Адже, як і будь-який алкоголь, пиво провокує зневоднення організму.

Але найбільше алкоголь небезпечний у спеку. Адже в спеку процес потовиділення в організмі стає інтенсивнішим, навантаження на внутрішні органи починає збільшуватися.

– У таку погоду підтримувати водно-сольовий баланс важче, адже алкоголь змушує нирки ще активніше працювати, рідини втрачається ще більше, – сказав експерт. – Під впливом алкоголю людина в принципі перестає якось адекватно оцінювати свій стан, починає підвищуватись ризик теплового та сонячного удару.

Є в пиві і солі важких металів – аміни, що провокують сильний головний біль і підвищують тиск.

Джерело: Live24