Лупа, сухе волосся, сивина і навіть синці на ногах – все це може бути ознакою дефіциту життєво важливих вітамінів. Не пропустіть ці сигнали!

Вітаміни і мінерали, необхідні нашому організму для підтримки нормальної роботи всіх найважливіших систем і органів. Але якщо ми не отримуємо їх з їжею в достатній кількості, накопичується дефіцит і ми починаємо хворіти. Ось кілька важливих сигналів, за допомогою яких наше тіло попереджає: нам не вистачає вітамінів!

Лупа

Чого не вистачає: жирних кислот

Якщо всякий раз, як ви причесались або просто торкнулися волосся, на ваші плечі падають білі пластівці, можливо, пора не тільки купувати шампунь від лупи, але і збільшити частку жирних кислот в раціоні. Жирні кислоти, яких особливо багато в рибі і горіхах, працюють як свого роду мастило для всього нашого тіла і в першу чергу для шкіри. І якщо ми не отримуємо їх в досить кількості, шкіра пересихає, починає лущитися і навіть відшаровуватися.

Тонке, ламке волосся

Чого не вистачає: вітамінів групи В

Вітаміни групи В — основа міцного і здорового волосся. Особливо багато цього вітаміну міститься в злаках — і, на жаль, багато жінок, які в спробах схуднути відмовляються від вуглеводів, у результаті відчувають дефіцит цих найважливіших вітамінів. Обов’язково стежте за тим, щоб у вашому раціоні було багато продуктів, що містять вітаміни групи В – в тому числі і тому, що це одні з найважливіших речовин, необхідних для хорошої роботи головного мозку.

Сивина

Чого не вистачає: міді

Раптова сивина може бути ознакою різкого дефіциту міді, яка відіграє важливу роль у виробництві меланіну, додає колір нашому волоссю. Якщо ви занадто рано або занадто різко посивіли, можливо, варто перевірити вміст міді в організмі і при необхідності скорегувати раціон.

Тріщини і виразки в роті

Чого на вистачає: вітаміну B12

Один з найбільш явних маркерів нестачі цього найважливішого вітаміну — поява виразок і тріщин на язиці або куточках рота. В особливій групі ризику ті, хто дотримується вегетаріанського або веганського раціону, так як вітамін В12 найпростіше отримувати з червоного м’яса, яєць або молочних продуктів. Якщо ж ви вегетаріанець, то вам варто додати в свій раціон пивні дріжджі, злаки і рослинне молоко.

“Гусяча” шкіра

Чого не вистачає: цинку і вітаміну А

Якщо ви замерзли, чогось злякалися або відчуваєте стрес, поява «гусячої» шкіри — нормальне явище. Але якщо ви розслаблені і спокійні, а на поверхні все одно з’являються ці висипання (іноді червоного кольору), то це може говорити про нестачу цинку і вітаміну А — речовин, життєво необхідних для здоров’я нашої шкіри і швидкого загоєння ран. Гарбузове насіння, хумус, птиця, картопля, диня — ось джерела цинку і вітаміну А, їжте їх частіше.

Втома

Чого не вистачає: вітаміну D

Постійна втома, брак енергії і відчуття «сідаючої батарейки» — важливий сигнал, що попереджає про можливий дефіцит вітаміну D. Особливо актуально це для осінньо-зимового сезону, коли мало сонця і ми не можемо отримати свою дозу вітаміну, просто вийшовши на невелику прогулянку. Намагайтеся в цю пору року їсти більше грибів, яєць, риби, а також молочних продуктів – в них багато вітаміну D.

Синці на ногах

Чого не вистачає: вітаміну С

Якщо синці на шкірі стали утворюватися від найменших контактів з поверхнями, перевірте, чи достатньо вітаміну С у вашому раціоні. Цей вітамін бере участь у виробленні колагену, який необхідний для регенерації кровоносних судин і підтримки еластичності їх стінок. І якщо вітаміну С занадто мало, судини стають занадто крихкими, ламаються від найменшого пошкодження – і ми отримуємо великі синці.

Судоми

Чого не вистачає: магнію або кальцію

Магній і кальцій необхідні для нормального скорочення м’язів, якщо ж хоча б якогось з цих елементів недостатньо, висока ймовірність неприємних судом. Так що якщо ви стикаєтеся з судомами частіше звичайного, можливо, вам варто їсти більше молочних продуктів, а також бананів, авокадо або гарбузового насіння.

Запор

Чого не вистачає: клітковини і магнію

Проблеми з дефекацією, коли ви ходите в туалет рідше трьох разів на тиждень, можуть бути викликані різними причинами. І одна з них-дефіцит магнію і недолік в раціоні клітковини. За даними ВООЗ, більшість дорослих регулярно відчувають дефіцит клітковини, так як ми їмо набагато менше овочів, фруктів і бобових, ніж варто було б. Так що додайте до свого обіду порцію овочів — і подивіться, що зміниться.