І вашому організму це категорично не подобається.

Кава – прекрасний напій. Він не тільки допомагає нам прокинутися вранці, не тільки наповнює енергією протягом дня, але і підтримує наше здоров’я. Кава допомагає «розганяти» метаболізм, вона ефективни для профілактики когнітивних розладів і навіть депресії і навіть допомагає нашому серцю краще працювати. Але все це за однієї умови – ви п’єте каву рівно стільки, скільки потрібно, і ні чашкою більше. Тому що зловживання цим напоєм може дуже дорого обійтися вашому здоров’ю, щоб ризикувати. Перевірте, чи не переступили ви небезпечну грань?

Болі в животі

Біль у животі може нагадувати судоми, які ви відчуваєте під час або перед місячними, або це може бути печіння в шлунку або різь, як при отруєнні — але всі ці симптоми можуть говорити про те, що хтось занадто багато п’є. Як наголошується в недавньому дослідженні, деякі сполуки кави можуть стимулювати секрецію шлункового соку, в результаті рівень кислотності підвищується і роз’їдає стінки шлунка. Якщо у вас часто болить живіт, спробуйте відмовитися від кави – має допомогти.

Читайте також:  Використання камінів та дров'яних печей підвищує ризик розвитку раку легень у жінок

Серцебиття

Найпоширеніша причина прискореного серцебиття — передозування алкоголю або кофеїну. І, на жаль, це зовсім не нешкідливо: якщо залишити симптом без уваги, в результаті можна дочекатися серйозних збоїв в роботі серця. Так що відмовтеся від кави, не чекаючи поки справа дійде до запаморочення і навіть непритомності (так-так, це наступна стадія).

Діарея

Так, натуральна кава має проносний ефект. І якщо ви п’єте занадто багато або занадто часто, цей ефект може перевершити ваші очікування. Загалом, якщо раптом ви зачастили в туалет, а ніяких причин на те начебто немає, спробуйте пити менше кави. Швидше за все, допоможе.

Читайте також:  Названо продукти , які активують очищення організму від токсинів

Тремор

Кава стимулює нашу нервову систему і підвищує здатність до концентрації — і це добре. Але якщо ми зловживаємо стимулятором, центральна нервова система може відреагувати, наприклад, тремором рук — а це вже точно не те, що вам треба. Зменшіть дозу або зовсім зробіть паузу в ваших стосунках з кавою, поки все не налагодиться.

Головний біль

Невеликі дози кофеїну можуть полегшити головний біль і навіть запобігти нападу мігрені. Але ключове слово тут — «невеликі». А от коли кави занадто багато (дуже — це не менше п’яти чашок в день), надлишок кофеїну може викликати безпричинну втому і головний біль. Так що ретельно стежте за дозою і не перевищуйте ні під яким видом!

Читайте також:  Лікар назвав «невидимий» симптом смертельного раку, який можна прийняти за застуду