ГоловнаНовини Здоров'яВегани обігнали м’ясоїдів з довголіття

Вегани обігнали м’ясоїдів з довголіття

овочіВегетаріанці живуть довше, ніж люди, які їдять м’ясо, з’ясували американські дослідники.

Автори дослідження майже шість років спостерігали за 73308 послідовниками Церкви адвентистів сьомого дня. Ця церква відома своїм заохоченням вегетаріанства, зазначає автор статті. Вчені спочатку встановили, дієти якого типу дотримувалася розглянута група, а потім проаналізували, скільки людей померло і від чого.

Вегетаріанців, які брали участь у дослідженні, померло на 12% менше за цей період. Вибір дієти, відіграв значну роль у запобіганні у них хвороб серця. Вірогідність померти від серцево-судинних захворювань у вегетаріанців була на 19% менше, ніж у тих, хто їв м’ясо.

Читайте також:  Дієтологи назвали найбезпечніше м'ясо для шашлику

Крім цього, фахівці відзначають меншу захворюваність вегетаріанців такими недугами, як діабет і ниркова недостатність.

Що цікаво, перевага дієти, як з’ясувалося, позначилася більше на чоловіках, ніж на жінках, харчовий раціон яких не відрізнявся від чоловічого.

Вчені не знають, чому рослинна їжа, володіє таким захисним впливом, але одна з можливих причин – набір поживних речовин вегетаріанської дієти. Керівник дослідження звертає увагу, що вегетаріанці, як правило, худішы, і споживання алкоголю і тютюну в розглянутій групі було досить низьким.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News