Люди одні з небагатьох істот на цій планеті, які навчилися ігнорувати інстинкт самозбереження. Завдяки цьому у нас на столі стільки смачних продуктів, які в дикій природі є для нас же отруйними.

Так, наприклад, всі гіркі і гострі спеції і приправи, якими ми користуємося — це захист рослин від їх поїдання нами. Наївні! Передайте мені ще раз, будь ласка.

Але час від часу люди згадують, що щось їсти їм все-таки не можна і починають один одного лякати страшилками: “це отрута!” Давайте розберемося, що з цих страшилок правда, а що — ні.

Насіння фруктів

Ви, напевно, вже не раз чули, що кісточки вишень містять синильну кислоту, отруйну для людини? Це так. Як і кісточки абрикоса, яблука – взагалі всіх фруктів. Однак, щоб отримати смертельну дозу треба розгризти стільки кісточок вишні, скільки в вас просто не влізе. А хто гризе вишневі кісточки? Ніхто.

А ось абрикосовими кісточками цілком реально отруїтися, особливо дитині. І якщо ви робите домашню наливку, і кладете в неї цілі вишні, ось тоді є ризик, що алкоголь розчинить оболонку кісточки і синильна кислота потрапить в продукт.

Резюме: робіть наливки на вишнях без кісточок, не зловживайте абрикосовими кісточками і особливо не годуйте ними дітей. Ах, так. Користі від поїдання кісточок яблук — немає ніякої, всупереч порадам «натуропатів».

Ревінь і щавель

Листя, саме листя цих двох рослин містять щавлеву кислоту, яка здатна утворювати кальцієві камені у вас в нирках. Від тарілки-другої й весняного супу з щавлем раз на рік з вами біди не трапиться. І від варення з стебел ревеню – теж. Але ось щодня їсти ні щавель, ні ревінь ми Вам категорично не рекомендуємо.

Мускатний горіх

Ця спеція здатна викликати галюцинації і судоми. 6 грамів мускатного горіха в одне обличчя, і привіт, зелені крокодильчики. Правда в тому, що ніхто в здоровому глузді стільки не з’їсть.

Картопля

Глікоалкалоїди, що містяться в стеблах і паростках картоплі, здатні викликати отруєння при дозі від 3 мг. Завжди вирізуйте пророслі очі і позеленілі місця на бульбах. Це не жарт, від це дійсно можна рушити коні.

Мигдаль

Розрізняйте культурний солодкий мигдаль і дикий гіркий. 7-10 грамів гіркого мигдалю здатні викликати судоми, кому і смерть у дорослого, і менша доза — у дитини. У заводській упаковці гіркий мигдаль просто не зустрічається, варто було б возитися. А ось у випадкового торговця на ринку – може. Питання не в злому умислі, а в можливому перехресному запиленні випадкових культурних рослин. Якщо вам хоч раз траплявся солодкий перець, запилений пекучим, ви зрозумієте, про що йде мова.

Мед

Непастеризований мед від приватних пасік може містити в собі токсин андромедотоксин. При пастеризації цей токсин нейтралізується. Але приватники не пастеризують мед, навіщо? (До речі, різниці за смаком і корисними властивостями між пастеризованим медом і непастеризованим майже немає) Так що, якщо ви берете мед у приватної особи, спочатку спробуйте одну столову ложку. Якщо через годину у вас не почалася блювота, запаморочення і пітливість — їжте сміливо. Якщо вам стало недобре, викидайте всю банку.

Помідори

Взагалі, пасльонові отруйні. Пам’ятайте це, коли зважитеся вжити в їжу зелені помідори. Тільки після термообробки або засолювання зелені помідори їстівні. Але отрута в них слабкий, і максимум, що вам загрожує, це розлад шлунка.

Тунець

Так, ця риба накопичує в своєму м’ясі ртуть. І ви навіть ризикуєте отримати ртутне отруєння, якщо пару днів будете харчуватися тільки тунцем, що містить ртуть в гранично допустимої концентрації. Але, якщо ви не рибалка, і не живете однією рибою, вам це не загрожує. Від салату з тунцем раз на місяць ви не помрете.

Сирі горіхи кеш’ю

Нещодавно виявилося, що багато горіхів містять рослинний токсин урушіол. Кеш’ю це стосується особливо. Хороша новина в тому, що він руйнується при термообробці, тому від смажених горішків вам ніякої небезпеки не буде. Та й отруєння цим токсином – всього лише сильний напад алергії. Але, якщо з вами сталося таке, зверніться до лікаря. І грішіть на горіхи.

Джерело: foxnews.com