Дослідники з Копенгагенського університету (Данія) встановили, що довге життя заможних людей – це не більше, ніж міф: насправді ці пестуни долі живуть приблизно стільки ж, скільки живуть незаможні. Результати наукового проекту данських вчених, які вивчали дану проблему, опублікував журнал PNAS.

Прийнято вважати, що вплив багатства на довге життя є чимось безсумнівним: врешті-решт, гроші забезпечують можливість доглядати за собою, добре харчуватися і відвідувати висококласних фахівців. Крім того, на користь такої версії говорять і дані досліджень. Так, вчені з Гарвардського і Стенфордського університетів прийшли до висновку, що найбільш багаті та успішні громадяни США відрізняються і більш довгим життям – в середньому живуть на 6,5 років довше бідних.

Читайте також:  5 порад лікаря запобігання остеопорозу

Але датські вчені констатували: значимість багатства для тривалості життя сильно підвищується, і багаті люди претендувати на довге життя тільки в силу свого статусу не можуть.

Зокрема дослідники вказали на те, що соціальний та економічний статус людини, на відміну від більшості тварин, змінюється протягом життя, і часом кардинально. Щоб зрозуміти, наскільки істотно багатство впливає на довготу життя, вчені скористалися даними по тривалості життя, хвороб і рівню доходів у декількох мільйонів датчан, померлих за період з 1980 по 2013 рік. Фахівці відстежили, як змінювалося їхнє життя після 40 років.

У результаті вчені виявили, що в середньому сорокарічні багаті люди живуть на три роки довше бідних однолітків. Але по мірі наближення до пенсії вплив багатства на довге життя поступово зникає, а в 60 і 70 років і зовсім відсутній.

Читайте також:  Дієтолог порадила тим, хто худне поєднувати білок і рослинні волокна

«Роль соціальних факторів у визначенні довголіття сьогодні може значно завищувати», – резюмували автори дослідження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
БАГАТІ ЛЮДИ НЕ ЛЮБЛЯТЬ СЕРЙОЗНИХ ВІДНОСИН

РИСА ХАРАКТЕРУ, ЯКА РОБИТЬ БАГАТИМ

Джерело: МедікФорум