Вважається, що сонце неймовірно небезпечно для шкіри. І це дійсно так. Через спеку можна отримати масу негативних наслідків, найстрашнішим з яких є рак шкіри. У цьому матеріалі ми розберемо докладніше, в чому ж полягає шкода спеки, і дамо корисні рекомендації для любителів позасмагати під палючим сонцем.

Чим шкідлива спека?

Спека супроводжується присутністю на небі сонця. Найчастіше яскравого, не прихованого хмарами. Саме в цьому і криється головна шкода спеки – ультрафіолетових променях, які здатні проникати навіть крізь хмари і заподіяти людині істотну шкоду. Їх вплив збільшує ризик розвитку раку шкіри. Чим більше часу проведено на спеці, тим вища ймовірність.

Читайте також:  Чому їсти занадто мало солі, теж шкідливо для здоров'я

При цьому навіть сонцезахисні засоби не здатні дати 100% гарантію. Вони тільки знижують шкоду сонця і спеки.

І друга небезпека спеки – тепловий удар. Такий наслідок може викликати порушення обмінних процесів в організмі і привести до розвитку серцево-судинних проблем. Так, можливі стиснення кровоносних судин, порушення функцій серця, мозку, нирок. Детальніше про шкоду теплового удару, його симптоми і заходи профілактики читайте за посиланням.

Але чи є користь?

Безумовно, частка користі в сонці і спеці присутня. Зокрема, людина може за допомогою перебування на вулиці отримати необхідну дозу вітаміну D, який вкрай необхідний організму. Дуже часто люди страждають від його нестачі, а сонячні ванни в спеку покликані вирішити цю проблему.

Читайте також:  Як страх і огида впливають на шлунок

Щоб принести собі користь, необхідно дотримуватися ряду правил. Зокрема, не потрібно знаходиться на сонці в годину пік – з 11: 00 до 15:00. В цей час великий ризик нарватися на шкоду, в тому числі отримати тепловий удар і опіки.

По-друге, якщо ви приїхали в спеку з більш прохолодної місцевості, то перебування на вулиці треба спочатку звести до мінімуму. Поступово можна збільшувати час.

По-третє, людям зі смаглявою шкірою для отримання вищеназваного вітаміну варто перебувати на спеці і сонце довше, щоб отримати денну норму. Світлошкірим людям варто уникати тривалого перебування на спеці.

Читайте також:  «Суперкорисні» продукти виявилися забрудненими небезпечними пестицидами

Протипоказання

На спеці і сонці не варто бути людям при наступних умовах:

  • Якщо ви гіпертонік;
  • Якщо ви пройшли курс хіміотерапії;
  • Якщо у вас є спадкова схильність до раку шкіри;
  • Якщо у вас туберкульоз.

Варто обережніше ставитися до перебування на сонці. Адже можливі також такі прояви, як свербіж, нудота і гіперпігментація. Краще засмагати в міру і не виходити на свіже повітря в самий пік спеки.