Рак легенів залишається в Україні найпоширенішим злоякісним новоутворенням серед чоловіків. Експерти назвали 9 попереджувальних ознак, за якими цю хворобу можна виявити на ранній стадії.

Стійкий кашель є симптомом раку легенів на ранній стадії, який найбільш часто зустрічається. Природно, що кашель взагалі часто супроводжує курців, і його наявність не говорить про початок злоякісних новоутворень. Однак до нього варто прислухатися, і якщо він зберігається дуже довго, то є сенс перевірити організм у лікаря. Особливо, якщо ви помітили зміни в характері кашлю. Крім того, коли раптом почали кашляти кров’ю або несподівано великою кількістю слизу, то в цьому випадку візит до лікаря просто необхідний. Зверніть увагу також на зміни в тембрі голосу. Наприклад, коли у вас раптом виникає хрипота, або голос несподівано змінюється.

Тривожним симптомом є зміни в диханні, включаючи задишку. Вони можуть бути наслідком проникнення пухлини в повітряні проходи, які починають закриватися. Іноді при диханні виникає посвист, який здається чим-то невинним і навіть забавним. Однак він теж говорить про проблеми з повітряними проходами. Ніколи не ігноруйте болі в грудній клітці, особливо якщо вони довго не проходять самі по собі. При пухлинах легень ці болі можуть віддавати в груди, плечі і спину.

Дуже багато злоякісних новоутворень супроводжуються незрозумілою втратою ваги, яка відбувається дуже швидко. Рак легенів часто проявляється болями в кістках, які посилюються в нічний час. Не слід ігнорувати і головні болі, хоча у випадку раку легень вони можуть свідчити про те, що він вже дав метастази в мозок, і перемогти хворобу неможливо.