Мігрень – поширене і вкрай неприємне захворювання з-за безлічі важких, а іноді й небезпечних симптомів, що виникають в його ході. Часті супутники цієї недуги – односторонній головний біль, нудота, запаморочення, чутливість до світла і різких запахів. Стрес, недолік сну, велика кількість роботи і щоденні проблеми можуть викликати сильний головний біль. Однак мало хто знає, що продукти, які ви їсте, також можуть посилювати мігрень. Ми вирішили з’ясувати, від чого варто відмовитися, щоб позбутися від мігрені.

Чим їжа може допомогти при мігрені?

В деяких випадках це може бути навіть з-за непереносимості їжі. Вашій імунній системі доводиться “боротися” з цими компонентами, і вона виробляє речовини, які викликають головний біль.

Вважається, що від 20 до 40% всіх нападів мігрені в значній мірі викликані неправильним харчуванням. Дослідники виявили, що дієта надає більший вплив на напади мігрені у дітей, ніж у дорослих. Це пов’язано з дієтичними уподобаннями – діти частіше їдять солодощі, арахісове масло, піцу або хот-доги, ніж дорослі.

Основними видами продуктів, які в значній мірі сприяють виникненню мігрені, є шоколад, сир, цитрусові, фаст-фуд і алкоголь.

•Речовини, які можуть впливати на можливість виникнення мігрені

Експерти виявили групи сполук, що утворюються з їжі, в біохімічних процесах обміну речовин, які напряму пов’язані з підвищеною чутливістю організму у тих, хто страждає мігренню. Однією з цих груп сполук є аміни – це похідні азоту з білкових компонентів. Аміни завжди присутні в організмі людини, незалежно від типу дієти.

Джерелом допаміну є, наприклад, арахіс, горох, соєві боби. Тирамін в основному утворюється в процесі дозрівання харчових продуктів, таких як жовтий сир, йогурт, маслянка, закваска, сушене і консервоване м’ясо або риба. Багатим джерелом гістаміну є холодноводні риби, такі як лосось і тунець. Фенілетиламін присутній головним чином у шоколаді. Октапамін і синефрин зустрічаються у великій кількості в цитрусових. А томати і ананаси є джерелом триптаміну.

Крім того, вазоактивні речовини, пари, які впливають на вазоконстрикцію або звуження судин головного мозку, також вважаються дієтичними факторами, які провокують напади мігрені – вони можуть збільшити частоту нападів мігрені в людей, особливо чутливих до цих сполук. Іншими речовинами, які негативно впливають на здоров’я людей, які страждають мігренню, є спирти і кофеїн, а також енхансери і консерванти, додані виробниками продуктів харчування. Серед інших, мононатрій глутамат, званий ароматизатор, аспартам, штучні підсолоджувачі, сульфіти, які надають продукту правильний колір, крім того, феноли, які природно присутні в чаї, каві і деяких фруктах, а також у великомасштабних харчових барвниках.

Дослідники роблять різні гіпотези про те, як речовини в раціоні харчування впливають на напади мігрені. Згідно однієї теорії, це викликано дефіцитом деяких ферментів, які у інших людей знаходяться в потрібній кількості. Інші вчені відкидають цю гіпотезу, припускаючи іншу: вплив активних речовин на скорочення і розслаблення кровоносних судин.

Тим не менше, більшість експертів згодні з тим, що чутливість до певних продуктів, які призводять до мігрені, не відноситься до харчової алергії.

Які продукти призводять до мігрені?

• Ось продукти, які можуть стати причиною головного болю:

1. Бобові

Всі різновиди бобових продуктів містять таніни. Це речовина, що викликає мігрені.

Щоб зменшити ваші симптоми, скоротіть споживання бобових до мінімуму або ж повністю відмовтеся від них.

2. Соління

Насправді, соління – це не єдина проблема. Це стосується також інших консервованих продуктів, таких як:

•перець

•баклажани

•оливки

•морква

Спробуйте припинити споживати будь-яку їжу, яка містить розсіл або оцет.

3. Прянощі

Якщо ви часто страждаєте від мігрені і полюбляєте мексиканську кухню, на жаль, вам потрібно скоротити кількість гострих страв, які ви їсте.

Капсаїцини в гострому перці можуть стати причиною головного болю або погіршити симптоми мігрені.

4. Горіхи

Вони дуже корисні і містять багато білків. Однак, якщо ви страждаєте від регулярних нападів мігрені варто обмежити їх вживання. Наприклад, мигдаль, волоські горіхи, кешью містять таку речовину, як сульфіт, який є потенційною причиною розвитку головного болю.

5. Авокадо і сливи

Ці, здавалося б, нешкідливі продукти не випадково займають місце в цьому списку. І пов’язано це з тим, що вони обидва мають з’єднання, що викликає мігрень, – тирамін.

Якщо ви любите їсти авокадо або сливи на десерт, то повинні зменшити їх споживання до одного разу в тиждень.

6. Банани і цитрусові

Поєднання тираміну і гістаміну в цих фруктах є однією з основних причин головного болю.

Це не означає, що ви повинні припинити їсти банани та цитрусові адже вони дуже корисні для здоров’я. Ідея в тому, щоб зменшити кількість або уникати їх, коли ви страждаєте від мігрені.

7. Борошно

Воно містить природну хімічну речовину кумарин, який посилюється, коли вступає в контакт з розпушувачем.

8. Копчене м’ясо

Ковбаси, шинка і бекон містять багато речовин, які можуть викликати головний біль. Ці продукти не просто містять тирамін. Вони також містять консерватори та інші хімічні речовини, які шкідливі, адже посилюють напади мігрені.

9. Молочні продукти

Вершки, (незбиране) молоко – це жирні молочні продукти, тому варто уникати, якщо у вас болить голова.

10. Алкогольні напої

Всім відомо, що зловживання цими напоями шкодить здоров’ю. Вони також містять тирамін, який викликає мігрені, запаморочення та дезорієнтацію.

З іншого боку, не рекомендуємо пити червоне вино, адже, крім тираміну, воно містить сульфіти і дубильні речовини, які погіршують симптоми хвороби.

11. Шоколад і кава

Обидва містять кофеїн, дубильні речовини та інші сполуки, які викликають напад головного болю. Кава без кофеїну може також викликати мігрень, особливо якщо ви додаєте вершки.