Звичка підтримувати певний рівень фізичної активності може знизити ризик розвитку раку на 38 відсотків, стверджує відомий британський медик доктор Майкл Мослі.

Лікар написав для Express статтю, в якій зазначив, що багато ракових захворювань «помолодшали». За словами доктора Мослі, рак зазвичай розглядається як «вікову» хворобу, проте нове дослідження, проведене Brigham and Women’s Hospital у США, виявило різке зростання у всьому світі раку молочної залози, товстої кишки, стравоходу, нирок, печінки та підшлункової залози у віці до 50 років.

Дослідники вважають, що недосипання, дедалі більш малорухливий спосіб життя, вживання ультраперероблених продуктів сприяють ожирінню, яке є однією із ключових причин цього сплеску, заявив медик.

У свою чергу, сказав він, досить простим, але ефективним способом запобігти раку є активне життя, у тому числі гімнастика та заняття спортом.

Доктор Мослі апелював до нещодавнього дослідження Брістольського університету, в якому взяли участь понад 131 тисяча жінок.

“Вчені встановили, що виконання тієї чи іншої форми активної діяльності три або більше днів на тиждень було пов’язане з 38-відсотковим зниженням ризику розвитку раку молочної залози”, – поділився лікар.

Фахівець уточнив, що фізична активність, вправи сприяють зменшенню хронічного запалення, зміцнюють імунну систему.

“Дослідження показало, що збільшення фізичної активності при обмеженні часу сидіння може серйозно знизити шанси на захворювання на рак”, – резюмував експерт.

У свою чергу, Американське онкологічне товариство (American Cancer Society) постулює, що завдяки фізичним навантаженням знижується не лише ризик раку молочної залози. Регулярна фізична активність також асоціюється з нижчим ризиком розвитку кількох видів раку, включаючи рак молочної залози, простати, товстої кишки, ендометрію та, можливо, підшлункової залози.