З часом старече слабоумство може зникнути завдяки природному відбору. До такого несподіваного висновку дійшли вчені з Кембріджського і Колумбійського університетів.

Пов’язані зі старечим слабоумством, астмою і підвищеним рівнем холестерину гени поступово вимиваються з організму людей за рахунок природного відбору. Американські та британські вчені виявили, що генетичні варіації, які впливають на появу даних хвороб, значно рідше зустрічаються у людей, які живуть довго. Ті люди, які доживають до похилого віку, більш успішно передають свої гени іншим поколінням порівняно з тими, хто помирає відносно молодими, як показало дослідження. Отже, ці ознаки міцного здоров’я у людському геномі стають все більш вираженими. На думку авторів дослідження, натуральний відбір поступово позбавляє людство від негативних генів, адаптуючись до способу життя.

Дослідники підкреслюють, що дані зміни є дуже м’якими і не сильно вираженими, однак в розпорядженні науки є генетичні докази дії природного добору в сучасній популяції людей. Хвороби начебто старечого недоумства взагалі повинні зникнути через декілька тисяч років. Такі висновки вчених, які провели дослідження геному у 150 000 британців і 60 000 американців для того, щоб вивчити еволюцію. Вчені також виявили, що генетично схильні до більш пізнього пубертату люди, а також ті, хто заводить дітей пізніше, живуть довше.

Наприклад, затримка настання пубертатного періоду всього на один рік знижувала ризик смерті на 3% – 4%, а поява першої дитини пізніше зменшувало ризик передчасної смерті на 6%. Втім, для кращого розуміння генетичних мутацій і причин їх появи дослідникам потрібно отримати мільйони зразків генів людини, як вони підкреслюють.

Джерело: MedikForum