Лікар розповіла, чим може обернутися вживання активованого вугілля без контролю терапевта.

Активоване вугілля вже давно користується шаленою популярністю серед українців. Його можна купити в будь-якій аптеці за смішну ціну. Та й продаються ці чорні таблеточки вільно і без рецепту лікаря. Препарат ефективний при нетравленні і отруєннях. Крім того, активоване вугілля стало популярним серед тих, хто прагне схуднути.

Але не все так просто і безпечно, як прийнято вважати! Нещодавно вчені дослідним шляхом встановили, що активоване вугілля може бути небезпечним для здоров’я. Крім того, перед його вживанням потрібно завжди консультуватися з лікарем. Особливо це важливо для тих людей, хто страждає від виразкового коліту. Також препарат не варто приймати людям, у яких виникають кровотечі в шлунково-кишковому тракті.

Читайте також:  Перші страви, які можуть нашкодити здоров'ю

– У фармакології активоване вугілля застосовують при виробництві антибіотиків. Він також допомагає очистити кров, виводить токсини і дає можливість організму позбутися від бактерій. Але справа в тому, що він виганяє не тільки шкідливих, але і корисних представників мікробіому, – розповідає гастроентеролог Зінаїда Галич.

Через таку чистку погіршується мікрофлора кишечника, а тому відбуваються часті запори, гіповітаміноз, діарея та інші розлади травлення.

Галич не радить часто вдаватися до цього препарату, а якщо раптом виникне така необхідність, то краще запитати дозволу у терапевта.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News