Справжньої алергії на сонце немає. Але деякі люди можуть бути дуже чутливими до сонячних променів. І в цьому випадку можуть виникнути небажані реакції – від легень до серйозних.

Види “алергії” на сонце

Існує кілька типів такої “сонячної алергії”. Одним з найбільш поширених є поліморфний світловий висип (поліморфний, або весняно-літній фотодерматит). На неї припадає 70% усіх шкірних висипань, спричинених сонцем, зазначають фахівці Гарвардської медичної школи. У цьому випадку сонячним промінням активуються імунні клітини. Такий фотодерматит може з’явитися через кілька годин або навіть днів після першого сильного сонячного впливу.

Іншими станами, що вважаються “сонячними алергіями”, є:

  • сонячна кропив’янка (червоні плями і висипання за типом кропив’янки, що з’являються через 30-120 хвилин після перебування на сонці);
  • актинічна пруриго – хронічне шкірне захворювання з сильним свербінням на відкритих ділянках шкіри, спричинене аномальною реакцією на сонячне світло;
  • фотоалергічна реакція – у цьому випадку ультрафіолетові промені змінюють хімічну структуру ліків або косметичних засобів, що наносяться на шкіру, і у людини виникає реакція на нову змінену речовину.

Що робити у разі “алергії” на сонце

Як зазначають фахівці, при поліморфному світловому висипі симптоми часто проходять приблизно через 10 днів. Але треба уникати перебування на сонці. Цю ж пораду лікарі дають і в інших випадках.

Важливо уникати перебування на сонці, коли воно найінтенсивніше (приблизно з 10:00 до 16:00). Рекомендується носити одяг, що захищає від УФ-випромінювання, або із щільних темних тканин, а також капелюхи з широкими полями.

Щодня слід наносити на відкриті ділянки шкіри сонцезахисні засоби широкого спектру дії, що захищають від променів UVA- та UVB-спектрів. Такий захист потрібно навіть якщо на вулиці хмарно. Кожні дві години крем потрібно наносити заново, а при плаванні чи рясному потовиділенні робити це рекомендується частіше.