ГоловнаНовини Здоров'яНезбиране молоко – користь чи шкода?

Незбиране молоко – користь чи шкода?

Довгі роки люди вважали, що знежирене молоко могло бути неймовірно корисно для здоров’я. А ось цільного молока медики рекомендували уникати, тому що вважалося, що в ньому міститься величезна кількість насичених жирів. Саме за рахунок їх споживання і збільшується рівень холестерину в крові.

молоко

Дослідження в цій галузі провели наукові фахівці з Копенгагенського університету в Данії. Їм вдалося виявити, що вживання цільного молока збільшує рівень «хорошого» холестерину, або ліпопротеїнів високої щільності. Високий рівень холестерину пов’язаний з підвищеним ризиком розвитку ішемічної хвороби серця, інсульту і судинних захворювань. При цьому «хороший» холестерин з артерій в печінку, де він може руйнуватися і виводитися з організму.

Читайте також:  Дієтологиня назвала 5 найкращих продуктів для прискорення метаболізму

В рамках дослідження були задіяні 18 абсолютно здорових дорослих людей. Вони впродовж кількох тижнів вживали або 500 мілілітрів знежиреного молока, або 500 мілілітрів цільного молока. Вживання цільного молока призвело до підвищення рівня ліпопротеїнів високої щільності, а ось рівні ліпопротеїнів низької щільності (або «поганий» холестерин) практично не відрізнялися між учасниками двох груп.

В результаті дослідники довели, що незбиране молоко таке ж корисне, як і молоко з низьким рівнем вмісту жиру.

Джерело: 7mednews

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News