Вчені з Університету Кардіффа прийшли до висновку про те, що люди похилого віку, які боксували в молодості, мають більш високий ризик зіткнутися зі старечим недоумством. У порівнянні з тими, хто боксом не займався, у колишніх боксерів-любителів ця небезпека виростає в три рази.

Скориставшись даними і нині триваючого довгострокового дослідження, яке охоплює період в 35 років, вчені прийшли до висновку про зв’язок між аматорським боксом і деменцією.

Брали участь в молодості в боксерських поєдинках чоловіки майже в три рази частіше згодом демонстрували когнітивні порушення, що відзначаються у жертв хвороби Альцгеймера, в порівнянні зі своїми ровесниками, які на ринг не виходили. Це ще один доказ небезпеки для здоров’я подібних видів спорту.

Професійний і аматорський бокс супроводжується хронічними черепно-мозковими травмами, але професійних спортсменів досить давно вивчають. А ось в аматорському боксі таких досліджень в довгостроковій перспективі не проводилося.

І ось тепер доведено, що аматорський бокс теж пов’язаний з довгостроковими ушкодженнями головного мозку, які можуть привести до більш раннього початку старечого недоумства. Вчені заснували свої висновки на проекті, який стартував ще в 1979 році. Він охопив кілька тисяч чоловіків, які перебували під наглядом кілька десятиліть.

Цей проект відстежував взаємозв’язок між способом життя і здоров’я. На момент початку спостереження чоловікам було від 45 до 59. Через кожні 5 років вони проходили через серію тестів тільки в тому числі, за допомогою цих тестів можна було виявити і початкові стадії деменції. Природно, що отримані результати зіставлялися зі здоров’ям чоловіків, їх звичками, дієтою і способом життя.

Джерело: NewAtlas