Дані нового дослідження, що спростовує усталену думку про небезпеку солі, опублікував авторитетний журнал Lancet. Його автори, канадські вчені з Інституту досліджень здоров’я населення, стверджують: звична для багатьох людей кількість споживаної солі ніяк не пов’язане з ризиком для здоров’я.

За даними ВООЗ, добове споживання солі в обсязі понад 5 грамів в день (одна чайна ложка) провокує небезпечні порушення в організмі людини, зокрема, викликаючи ожиріння і гіпертонію. Однак дослідники відзначають, що даної норми не дотримуються ніде в світі, і в дійсності поняття надмірного споживання солі має починатися не з п’яти грамів, а з більш значної кількості.

Даний висновок був зроблений фахівцями після того, як вони проаналізували відомості, здобуті в ході дослідницького проекту Prospective Urban Rural Epidemiology і пов’язані з здоров’ю 95,7 тисяч осіб віком від 35 до 70 років з 18 країн. Зокрема, медиками оцінювалося добове споживання натрію і калію, зріст, вага і артеріальний тиск людей, історії їхніх хвороб і інша інформація. За піддослідними спостерігали протягом восьми років.

В результаті виявилося, що підвищене споживання натрію може сприяти підвищенню ризиків гіпертонії та інсульту тільки за умови, що людиною, вживається більше п’яти грамів натрію на добу, або більше 12 грамів солі в день (дві з половиною чайних ложок). В середньому ж людьми вживається набагато меншу кількість солі – 4,77 грама натрію або менше 3 грамів солі, як підрахували вчені.

«Наше дослідження, як і інші роботи, показує, що при помірних рівнях споживання натрій може бути корисним для здоров’я серця і судин. Небезпечним він стає при дуже високому або дуже низькому рівні. У більшості людей вживання солі не пов’язане з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань або смерті », – констатували автори роботи.

У той же час фахівці помітили, що ці висновки повинні бути перевірені в подальших досліджень обсервацій дослідженнях і в експериментах.