Вчені вказали на несподівану причину взаємозв’язку між вживанням солі і набором зайвої ваги. Як повідомляє Scientific American, раціон харчування, в якому багато солі, сприяє не тільки затримці вологи і набряклості, але і накопиченню жиру в тілі, причому інтенсивному.

Багато хто знає, що сіль у великій кількості затримує вологу в тілі і таким чином забезпечує деяку надбавку у вазі. Але, як з’ясувалося, цифри на вагах у любителів солоних закусок ростуть не тільки за набряклості.

«Багатий сіллю раціон також і сприяє накопиченню жиру, особливо навколо талії», – наводиться думка науковців у Scientific American.

Навіть якщо люди намагаються вживати низькокалорійні продукти, вони мають більшу вагу і більшу окружність талії, якщо в їх щоденному харчуванні багато солі, відзначають експерти. На думку вчених, дане порушення пов’язане з тим, що сіль вбиває корисні лактобактерії в кишечнику, і пов’язана з цим зміна кишкової мікрофлори сприяє зміні та у метаболічних процесах і пов’язаних з ними процесі росту жирової тканини, – до такого висновку прийшла група дослідників з Центру молекулярної медицини ім. Макса Дельбрюка в Берліні.

Вчені шукали спосіб послабити вплив солі на кишковий мікробіом, і в ході дослідів на лабораторних мишах змогли помітити, що засобом порятунку для любителів солінь можуть стати пробіотики. Під час тестів на тваринах пробіотик навіть в умовах насиченого сіллю раціону сприяв зниженню тиску і нормалізації роботи кишечника. Але чи підійде цей метод людям, ще треба перевірити – клінічні випробування на добровольцях покажуть, наскільки мають рацію вчені, зробивши на неї ставку.

Джерело: МедікФорум