Необхідність організму в кислотах омега-3 була відома досить давно, але лише зараз вчені з США довели їх користь. Як з’ясувалося, подібні сполуки здатні пригнічувати розвиток вікових хвороб.

До подібного висновку прийшли співробітники Університету штату Кароліна після ряду досліджень, що підтвердили можливість профілактики інсультів або хвороби Альцгеймера за допомогою жирних кислот. Наукова робота з цієї теми була опублікована в Journal of Clinical Investigation.

Справа в тому, що з’єднання типу омега-3 підсилюють аутофагію — механізм руйнування пошкоджених або застарілих клітин імунної системи. Фахівці зафіксували зниження запалення в тестованих зразках, взятих у гризунів і людей.

Читайте також:  Названий овоч, який здатний захистити від небезпечних захворювань

Рівень омега – 3 в організмі можна підвищити, споживаючи жирні сорти риби, молюски і синьо-зелені водорості. Побічним позитивним ефектом таких продуктів може стати “полегшення симптомів ревматоїдного артриту”.

Єдину обережність варто дотримуватися при вживанні марліна, тунця і макрелі, які містять сліди ртуті та інших небезпечних токсинів. Особливо це стосується годуючих, вагітних і планують дитину жінок, а також маленьких дітей.