Як відомо, зайва вага часто пов’язана зі швидкістю обміну речовин. Як же прискорити свій метаболізм і схуднути? Не варто забувати про те, що обмін речовин є диригентом людського організму, і існує три його різновиди – уповільнений, прискорений і нормальний. Людям з першим типом обмінних процесів щастить менше всього, оскільки навіть мінімум зайвих жирів, калорій або відхилення від дієти призводять до появи нових кілограмів. При такій швидкості обміну речовин організм перетворює отримані калорії в жир. Отже, щоб схуднути надовго, треба налагодити метаболізм. Люди з другим типом обміну речовин зазвичай їдять без обмежень і ніколи не товстіють. А ось третій тип зобов’язує підтримувати стрункість за допомогою спорту і розумного харчування.

Природно, визначити свій тип обміну речовин не так вже й просто, необхідно здати багато аналізів на гормони. Крім цього, погляди дієтологів на метаболізм вельми різноманітні. Але не треба забувати про те, що існують доступні і прості способи, які здатні поліпшити обмін речовин і подарувати здорове і бадьоре самопочуття.

Обов’язково необхідно бігати або прогулюватися на свіжому повітрі. Жири, що знаходяться в тілі людини, є «паливом» для організму. Кисень, який збагачує кров на прогулянці, допомагає спалити зайві калорії і підшкірно-жирову клітковину. Однак не варто забувати про те, що жир розщеплюється лише при помірному навантаженні, тому прогулюватися треба швидким кроком.

Зелений чай допоможе вивести з організму токсини, які уповільнюють обмін речовин, і зменшити набряки. Кофеїн, що міститься в чаї, допомагає швидше спалювати калорії і покращує роботу серця. Але денна норма не повинна перевищувати 2-3 чашки.

Прекрасним засобом для поліпшення метаболізму є кориця, яка чудово поєднується з солодкими ягодами і фруктами. Наукові дослідження доводять, що кориця здатна прискорити обмін речовин в 20 разів. Всього лише половинка чайної ложки даної прянощі в день допоможе швидше засвоювати цукор, зменшуючи його вміст у крові. З падінням глюкози знижується і апетит.

Обов’язковою умовою для прискорення обміну речовин є повноцінний сніданок. У тих, хто відмовляється від нього, організм продовжує працювати в «режимі економії енергії», внаслідок чого калорії не спалюються.

Важливий для прискореного метаболізму і якісний сон. Коли людина перебуває у фазі глибокого сну, його організм виробляє велику кількість соматотропіну – гормону росту, який допомагає поліпшити обмін речовин і сприяє оновленню клітин мозку.

Соматропін ж, у свою чергу, зменшує вироблення «гормону голоду» – греліну, знижуючи апетит.

Каліфорнійськими дієтологами було з’ясовано, що 320 мг магнію, прийнятих щодня, значно покращують метаболізм. Цей мінерал сприяє спалюванню жиру. Багато магнію міститься в пшеничних висівках, насінні соняшнику, бобових, шпинаті, трісці та деяких сортах сиру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МЕТАБОЛІЗМ ПІСЛЯ ТРИДЦЯТИ

10 ФАКТОРІВ, ЯКІ УПОВІЛЬНЮЮТЬ МЕТАБОЛІЗМ

РОЛЬ ВІТАМІНІВ В ОБМІНІ РЕЧОВИН