Американські вчені розкрили 10 секретів довголіття, грунтуючись на опитуванні людей, які подолали позначку в 100 років. Одним з них є постійне прагнення вчитися чомусь новому.

Не так давно група вчених з Арізонського державного університету і Техаського університету A&M зробила проривне відкриття в ДНК рослин, яке імовірно може уповільнити процес старіння, а також зупинити рак.

Самі ж довгожителі впевнені, що секрет більш довгого життя криється зовсім в простих речах. За словами дослідників, є всі підстави вірити їхнім словам, так як згідно зі статистикою, люди, які подолали позначку в 100 років, є найбільш швидкозростаючим сегментом населення США, і їх число, як очікується, досягне близько 1 мільйона до 2050 року.

Крім того, щасливчики мають на 60% нижчі показники серцевих захворювань, інсульту і високого кров’яного тиску. Сюди ж відносяться надзвичайно рідкісне діагностування депресії та інших психіатричних проблем, що підтверджує їх правоту.

Серед 10 секретів довгожителів: перевагу здорового та збалансованого харчування, участь в помірних фізичних вправах, таких як ходьба або плавання, відмова від куріння і мінімізація вживання алкогольних напоїв.

Дуже важлива умова – збереження позитивного настрою, незважаючи на життєві невдачі. Сюди ж відноситься постійне спілкування з сім’єю, самостійність, духовність, наявність друзів, збереження уявної активності, що полягає в прагненні вчитися чомусь новому. Довгожителі при цьому визнають, що не менш важливо мати «хороші» гени.