На конференції Американського суспільства харчування в Бостоні були представлені дані про те, як впливають на організм людини одержувані з їжею речовини. Багато цілющих речовин, як з’ясувалося, містяться в доступних і недорогих продуктах.

Приміром, рандомізовані дослідження, здійснені фахівцями Університету Вірджинії, продемонстрували наявність вкрай позитивного ефекту щодо здоров’я від регулярного вживання курячих яєць. Вчені заявили про те, що така звичка знижує ризик діабету і ожиріння за рахунок зменшення резистентності до інсуліну, що виникає у людей, які їдять страви з яєць. На рівень холестерину в крові регулярне вживання яєць не впливає, підкреслили при цьому наукові фахівці.

«Білка, вітамінів і мікроелементів в яйцях більше, ніж в багатьох інших продуктах. Вони обов’язково повинні бути в раціоні вагітних жінок і дітей, а також тих, хто видужує після важкої хвороби», – констатували експерти.

В свою чергу дані дослідників з Університету штату Орегона, які вивчали вплив молочних продуктів на здоров’я 101677 осіб віком від 54 до 83 років, завершилося висновком про те, що продукти на основі молока знижують ризик колоректального раку. Вчені, які озвучили цю думку відзначили, що найбільш ефективні в плані захисту від онкологічного захворювання кефір, ряжанка, натуральний йогурт і інші кисломолочні вироби з невисокою жирністю.

Ще одне дослідження під авторством фахівців Університету Массачусетсу в Амхерсті свідчить про те, що речовини, які містяться в грибах вешенках, володіють протизапальними властивостями і допомагають організму боротися з інфекціями, не поступаючись в цьому дії часнику і цибулі.

Крім цього, все більше вчених схиляються до думки про користь кави для захисту від пошкоджень серця і печінки. Вивчення медкарт більше 14000 осіб у віці від 45 до 64 років дозволило з’ясувати, що люди, які вживали три або більше чашок кави в день, мають більш низький ризик опинитися на лікарняному ліжку у зв’язку з хворобами печінки, ніж ті, хто не п’є каву.

Одними з найкращих продуктів для зміцнення серця також були визнані горіхи. Згідно з наявними даними, вживання горіхів протягом місяця дозволяє стабілізувати рівень цукру в крові і зменшити резистентність до інсуліну, знизивши таким чином ризик діабету другого типу та хвороб серця у людей з надмірною масою тіла в середньому віці.

Нарешті, робота вчених з Університету Раш доводить, що вживання зелених листових овочів служить ефективною профілактикою неврологічних розладів, зокрема, хвороби Паркінсона.

Джерело: МедікФорум