Відомо, що чай корисний, але захоплюватися ним все-таки не варто. Перевищення дози в 3-4 чашки в день може викликати негативні побічні ефекти.

Є ознаки, які вказують на те, що людина п’є занадто багато чаю.

Анемія. У чаї багато танінів. Ці речовини в деяких продуктах харчування можуть зв’язуватися з залізом, роблячи його недоступним для всмоктування в травному тракті. А залізо, як відомо, є найважливішим елементом в організмі, і його недолік може призводити, в тому числі, до мігрені, запаморочення, випадання волосся, сухості шкіри.

Постійна тривожність і поганий сон. Чайне листя містять кофеїн. Надмірне споживання кофеїну може викликати відчуття підвищеного занепокоєння і порушувати цикли сну. Ряд досліджень показує, що кофеїн може інгібувати вироблення гормону сну мелатоніну.

Всього одна чашка чаю перед сном призводить центральну нервову систему в стан збудження, пульс частішає, кров прискорюється, заснути стає майже неможливо.

Нудота. Деякі сполуки в чаї (ті ж таніни) у великих кількостях або натщесерце можуть викликати неприємні симптоми, такі як нудота або біль у животі.

Страждаючим атеросклерозом і гіпертонією слід відмовитися від вживання чорного і міцного зеленого чаю. Справа в тому, що теофілін і кофеїн збудливо діють на центральну нервову систему. А коли кора головного мозку приходить в стан збудження, кровоносні судини мозку звужуються, що може викликати утворення тромбів в мозку.

А ще від таніну багато ліків дають осад і погано засвоюються. Тому китайці відзначають, що чай руйнує ліки.