Коронавірусна інфекція нового типу здатна завдати серйозної шкоди не тільки органам дихання людини, але ще і його нервовій системі. Як стверджує американський лікар-невролог Аллен Аксаміт, існує маса більш серйозних наслідків, які здатний спровокувати COVID-19.

За словами фахівця, коронавірус може привести до цілого ряду порушень в роботі нервовій системі, в тому числі до змін свідомості і втрати здатності взаємодіяти з навколишнім світом. На даний момент немає точної інформації про те, наскільки тривалими можуть бути такі порушення, існує ймовірність, що вони можуть бути викликані змінами в метаболізмі і носять тимчасовий характер, зазначає лікар. При цьому він додає, що з точки зору незворотних наслідків коронавірусу можна відзначити його зв’язок з ризиком виникнення інсульту.

Читайте також:  Серцевий напад: відмінні риси у жінок

“Інсульт – це одне з тих станів, яке, судячи з усього, досить часто зустрічається у людей, які заразилися COVID-19. Поки механізм розвитку цього захворювання зрозумілий не до кінця. Існує досить висока ймовірність того, що інсульт при інфікуванні стає наслідком інших захворювань, набутих пацієнтом раніше, на зразок гіпертонії, діабету, і навіть наявності згубних звичок”, – підкреслює невролог.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News