Вчені розробили ефективний метод перорального введення інсуліну без його руйнування шлунковими кислотами. Таким чином їм вдалося вирішити давню проблему фармацевтичної науки.

Система, описана в дослідженні, опублікованому в журналі Chemical Science, може замінити традиційне підшкірне введення інсуліну пацієнтам з цукровим діабетом. Це, за словами фахівців, дозволить виключити необхідність в ін’єкцій і зробить лікування більш доступним.

“Уявіть собі, що ви можете приймати інсулін в таблетці замість того, щоб вводити його пару раз в день, – розповів один з авторів дослідження, науковий співробітник дослідницької групи Траболсі в Нью-Йоркському університеті Абу-Дабі Фара Бенетту. – Інсулін був поміщений в систему, яка захищає його від кислого середовища шлунка. Потрапивши в організм, вона розпізнає рівень цукру в крові і може вивільняти завантажений інсулін при необхідності”.

Вчені пояснили, що інсулін є досить “крихким” – його без праці руйнує шлунковий сік при попаданні в організм. З цієї причини створення інсуліну у формі таблеток є справжньою проблемою.

Беннету розповів, що їм вдалося створити таблетки, які за будовою нагадують сендвіч – інсулін у них розміщений між шарами наноматеріалів, які стійкі до шлункової кислоти, але реагують на цукор.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), діабет є сьомою за значимістю причиною смерті в усьому світі. При цьому за останні 40 років його поширеність збільшилася в чотири рази, пише The Lancet.

Пацієнти з цукровим діабетом першого типу взагалі не виробляють інсулін, в той час як пацієнти з цукровим діабетом другого типу або не виробляють достатню кількість інсуліну, або їх організм не реагує на нього. В обох випадках при відсутності інсуліну організм втрачає здатність розщеплювати цукор в крові, що може привести до летального результату, пояснюють експерти.