Популярні антидепресанти (селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну) підвищують ризик смерті – попереджають учені з канадського Університету Макмастер на сторінках журналу Psychotherapy and Psychosomatics.

Селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС) інгібують поглинання серотоніну нейронами, завдяки чому збільшується її рівень в синаптичних щілинах. Всі основні органи, такі як серце, нирки, легені і печінка, використовують серотонін, що міститься в тромбоцитах. Антидепресанти також блокують поглинання серотоніну через ці органи, порушуючи їх нормальне функціонування, – пишуть автори.

Їх висновки грунтуються на аналізі існуючих досліджень, в яких загалом взяли участь сотні тисяч людей. Порівняння результатів показало, що у людей, які регулярно приймають антидепресанти, ризик смерті був на 33 відсотка вищий в порівнянні з людьми, які не застосовували антидепресанти. На 14 відсотків був вищим ризик серцево-судинних захворювань, як інсульт або інфаркт.

Читайте також:  Щодня кип'ятите воду в електричному чайнику? Ці дві умови зроблять процес безпечним для здоров'я

Що цікаво, дослідження показали, що антидепресанти не підвищують ризик смерті у людей, які страждають від захворювань серцево-судинної системи. Ймовірно, це пов’язано з тим, що вони містять сполуки, для розрідження крові.

Антидепресанти відносяться до найбільш часто використовуваних препаратів. У Сполучених Штатах приймає їх кожен восьмий дорослий чоловік. Нерідко призначають їх лікарі загальної практики без поставлення спеціального діагнозу. Враховуючи той факт, що депресія сама по собі збільшує ризик смерті (підвищений ризик суїциду, інсульту та інфаркту), багато лікарів призначають СІЗЗС, щоб допомогти пацієнтам шляхом скорочення симптомів захворювання, – коментують вчені.

Як підкреслює співавтор аналізу Марта Маслей, ми все ще мало знаємо про дію антидепресантів на мозок, і цей аспект вимагає більш складних досліджень.

Читайте також:  Ці чотири продукти допоможуть при запаленні суглобів та артриті