Вчені з Австралії представили дані про те, що звичка щодня дивитися телевізор, сидячи на дивані, може стати причиною передчасного відходу з життя. У людини з такою звичкою значно збільшується ризик виникнення цілого ряду порушень, здатних призвести до смерті.

Зв’язок між переглядом телевізора і ранньою смертю встановили вчені з Інституту Бейкера та Інституту діабету в Мельбурні. За їх словами, проведення часу біля телевізора пов’язано з розвитком недоумства, хвороби Паркінсона і діабету: у любителів різних телешоу підвищений ризик запалень, які ведуть до появи цих недуг.

«Щоденне сидіння на дивані протягом двох годин, збільшує ризик смерті, пов’язаної з запаленням, на 54%», – заявили дослідники.

Читайте також:  43% пацієнтів з інсультом повідомляють про ті самі симптоми за тиждень до події

Перш ніж прийти до такого висновку, вчені проаналізували дані про стан здоров’я і способу життя майже 9 000 осіб. Вони констатували, що у постійних телеглядачів розвиваються порушення кровообігу. Як зазначила співавтор проекту, доктор Меган Грейс, у багатьох людей, які сидять перед екраном знижується активність м’язів і кровотоку, що веде до накопичення запальних маркерів. На цьому тлі можуть виникати пошкодження тканин, які провокують небезпечні захворювання, включаючи хворобу Альцгеймера і хвороба Паркінсона.

Вчені підкреслили: люди повинні якомога більше рухатися впродовж всього свого дня.

Джерело: MedikForum