Головний біль середньої тяжкості триває зазвичай чотири години. Але у деяких людей сильні головні болі тривають набагато довше, іноді протягом декількох днів. Такі «нескінченні болі» можуть стати причиною для серйозного занепокоєння.

Як правило, головні болі, які заважають вести звичний спосіб життя, тривалістю більше одного дня – це мігрень. Середня тривалість мігрені становить як раз близько дня. Фактично, деякі мігрені можуть тривати до 72 годин.

Важкий головний біль і якість життя

сильний головний біль

Тривалий головний біль може бути стомлюючим, але він, швидше за все, не смертельний. Спалах, який триває більше доби, не обов’язково означає щось жахливе. Але тривалий головний біль може істотно вплинути на ваше якість життя.

Наприклад, люди з мігренню знають, що головний біль може викреслити день продуктивної роботи або сімейного життя. Навіть занепокоєння з приводу мігрені, яка насувається, особливо для тих, чиї головні болі довгі або сильні, може перешкодити повсякденному житті.

От деякі можливі причини тривалого головного болю:

  • Зловживання лікарськими препаратами. Якщо ви приймаєте багато безрецептурынх ліків для полегшення головного болю, ви можете зіткнутися з ще одним видом болю після закінчення прийому ліків.
  • Депресія. Одним із симптомів депресії є головний біль. У свою чергу депресія може погіршити якість сну і харчування, що тільки посилює біль. Дослідження також показали, що люди з мігренню в два рази частіше страждають депресією.
Як справитися з тривалим головним болем?

тривалі головні болі

Впоратися з тривалими головними болями можна наступним чином:

  • Лікуйте головний біль. Якщо у вас немає рецепту і ви покладаєтеся на безрецептурні ліки, уважно дотримуйтесь рекомендацій по дозі. Якщо ви виявите, що приймаєте ліки більше двох днів на тиждень, краще все-таки звернутися до лікаря, щоб він виписав рецепт. Майте на увазі, що прийом знеболюючих препаратів без рецепта більше трьох днів на тиждень може, навпаки, посилити головні болі. Якщо вам призначено ліки від головного болю або мігрені, приймайте їх, дотримуючись рекомендацій вашого лікаря. Якщо запропонована доза не допомагає, перш ніж збільшити її, порадьтеся зі своїм лікарем.
  • Лікуйте пов’язані захворювання. Звертайте увагу на інші проблеми зі здоров’ям, такі як порушення сну, і займіться лікуванням депресії, наприклад, за допомогою антидепресантів.
  • Розслабляйтеся і відпочивайте. Достатня кількість сну відіграє важливу роль у полегшенні і запобіганні головного болю і мігрені. Навіть якщо ви не можете заснути, вам допоможуть відпочинок і різні методи релаксації.
  • Заручіться підтримкою. Дводенний головний біль може означати, що вам знадобиться допомога сім’ї та друзів для виконання ваших щоденних обов’язків в період вашого одужання.
Запобігання тривалих головних болів

позбутися від головного болю

Ось кілька порад щодо запобігання головних болів:

  • Підтримуйте здорову вагу. Мігрень більш поширена серед людей з ожирінням.
  • Спробуйте профілактичні препарати. Поговоріть зі своїм лікарем про ліки, які можуть запобігти мігрень. У той час як профілактичні методи лікування рідко усувають мігрень, вони можуть зменшити частоту і тяжкість нападів.
  • Уникайте провокуючих факторів. Зверніть увагу на те, що, швидше за все, викликає у вас головний біль, наприклад, зловживання алкоголем або недостатня кількість сну, і уникайте цього.
  • Лікуйте депресію. Когнітивна поведінкова терапія – один з підходів, який може допомогти в запобіганні головного болю і лікуванні депресії. Крім того, цей метод допоможе ідентифікувати тригери і розвинути позитивні моделі поведінки і думки.

Досить рідко, але сильний головний біль може вказувати на небезпечну для життя ситуацію, таку як інфекція або кровотеча в мозку або навколо нього. Негайно зверніться за медичною допомогою, якщо ваш головний біль супроводжується лихоманкою, онімінням шиї або будь-якими неврологічними симптомами, такими як запаморочення, невиразна мова або слабкість.

Автор: Анна Капранова