Деменція – це захворювання, що характеризується втратою пам’яті, уповільненим мисленням. Ліки від цієї недуги вчені так і не знайшли. Однак ризик розвитку хвороби можна скоротити, зміцнивши роботу мозку.

Дослідження, опубліковані в науковому журналі Frontiers in Neuroscience, довели, що вживання в їжу цитрусових і соку з них може поліпшити стан мозку, особливо при його старінні. Про це повідомляє Express.

За словами вчених, це пов’язано з поліфенолами, так званими флавоноїдами, які в природному вигляді присутні в апельсинах, лимонах, лаймі і грейпфруті. Щоб вивчити їх ефективність, вчені Університету Східної Англії в Норіджі зібрали сотні досліджень, присвячених впливу флавоноїдів цитрусових на клітини мозку і нервову систему, а також 10 експериментів, проведених на людях.

Читайте також:  Названо корисні продукти, які здатні викликати печію

В результаті виявилося, що поліфенол, що міститься в цьому типі фруктів, має протизапальну і антиоксидантну властивості. Обидва ці якості є важливими для захисту тканин мозку від пошкоджень.

“Ми помітили однаковий ефект від вживання цитрусових і натурального соку з них як на здорових людях, так і на тих, у кого спостерігаються неврологічні захворювання. Також, експерименти на тваринах показали, що додаючи ці фрукти в раціон, можна поліпшити пам’ять”, – розповів один з авторів дослідження, доктор Девід Возур.