Згідно з дослідженням, два популярних види чаю можуть викликати різкий стрибок артеріального тиску незабаром після вживання.

Високий кров’яний тиск є згубним станом, з яким тісно пов’язана схильність серцево-судинних захворювань, включаючи інфаркт і інсульт. На жаль, у підвищеного артеріального тиску немає явних попереджувальних ознак, тому вкрай важливо стежити за показниками тиску. У зв’язку з цим вчені попереджають: два популярних види чаю можуть викликати різкий стрибок артеріального тиску протягом декількох хвилин після прийому.

«У той час як чай визнаний засобом для хорошого здоров’я, наявні дані показують, що деякі сорти чаю сприяють тимчасовому підвищенню артеріального тиску, в першу чергу, через концентрацію в них кофеїну».

Автори дослідження, чиї результати опублікував журнал Hypertension, спостерігали “різке підвищення артеріального тиску” незабаром після прийому зеленого і чорного чаю – зокрема, підвищення систолічного і діастолічного артеріального тиску через 30 хвилин після прийому напоїв. Вчені констатують, що стрибок тиску, можливий після випитого чаю, перевершує те збільшення рівня артеріального тиску, яке спостерігається у людей після прийому кави.

У той же час зростання тиску після чаю досить швидко припиняється. Через 60 хвилин після вживання напою показники кров’яного тиску повертаються до свого колишнього порогу. Також вчені відзначають, що у людей, регулярно п’ють чай, організм не схильний реагувати підвищенням тиску, його реакції на кофеїн більш спокійні.

Цікаво, що здатність підвищувати тиск дослідники зафіксували не тільки у чорного, але і зеленого чаю – напою, якому зазвичай приписується гіпотензивна дія. Вчені відзначили, що “кофеїн у зеленому чаї може підвищити кров’яний тиск у людей з вже наявною гіпертонією”.

Експерти рекомендують з обережністю пити чай людям, які вживають його рідко і до того ж мають хронічні серцево-судинні патології. В першу чергу, не слід пити міцно заварені чаї. Їх пиття може бути корисним тільки в обставинах «впав» тиску, при якому погіршується самопочуття і знижується тонус.