Різні дослідження пов’язують апное уві сні з високим ризиком ранньої смерті, гіпертонії, серцевого нападу або інсульту, недоумства.

Британський фонд легенів констатує, що у людей, які страждають апное уві сні, неодноразово протягом ночі відбуваються зупинки дихання. Наслідком таких зупинок можуть бути багато порушень, що зачіпають в першу чергу серцево-судинну систему, серце і мозок. Апное уві сні-це патологія, яку необхідно лікувати, щоб уникнути його небезпечних «побічних ефектів». Фахівці відзначають, що багато людей не усвідомлюють наявної у них проблеми, і називають ознаки, на які потрібно обов’язково звертати увагу.

Хропіння. Не всяке хропіння говорить про наявність апное. Його відмітний симптом – гучне хропіння: чим голосніше людина хропе, тим вище ймовірність того, що у неї є дана патологія.

Читайте також:  Невролог назвав ознаку тривалості життя у чоловіків

Задушливі, фиркаючі звуки. Коли у людини з апное уві сні відбувається зупинка дихання, мозок посилає організму сигнал, що змушує його прокинутися і знову почати дихати. В таких обставинах людина може почути характерні звуки, що видаються горлом і ротом.

Часте пробудження. Повторювані епізоди раптового пробудження вночі можуть вказувати на дихальний цикл «стоп-старт», властивий апное і пов’язаний з тим, що людину в моменти зупинок дихання починає будити власний мозок.

Використання туалету вночі. Підвищене сечовипускання в нічний час є ознакою багатьох захворювань, в тому числі нічного апное. Вчені вважають, що це також може бути пов’язано зі спробами організму пробуджуватися від сну через припинення дихання. Серце в такий момент отримує помилковий сигнал про перевантаження рідиною і виділяє гормоноподібний білок, що активізує ніктурію, нічне сечовипускання.

Читайте також:  Для захисту мозку і проти раку: простий ягідний чай виявився одним з найбільш корисних

Відчуття втоми. Людина з апное може не пам’ятати про свої нічні пробудження, проте вдень це буде виражатися у відчутті млявості, занепаду сил.

Погана концентрація. Багато денних симптомів при апное виникають через зниження рівня кисню в крові, обумовленого ненормальним диханням вночі. Таким чином людям буває важко на чомусь зосередитися, виникають проблеми з пам’яттю.

Перепади настрою. Дослідження Каліфорнійського університету показало, що у людей з апное уві сні відбувається дисбаланс хімічних речовин в мозку, пов’язаних з регуляцією емоцій.

Головні болі вранці. При апное вони викликаються розширенням кровоносних судин через брак кисню. Часті пробудження з головним болем-це поширена ознака даного порушення.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News