Виявляється, у людей із залежністю пошкоджена зона мозку, що відповідає за самоконтроль. Чим більше людина п’є, тим серйозніше ушкодження. Експерти провели дослідження на прикладі людей, які пили протягом 25 років іті, хто тримається приблизно 5 років, і контрольної групи.

Сканування мозку колишніх алкоголіків виявило пошкодження білої речовини в лобових долях головного мозку. А ця зона важлива для відстеження свого самопочуття, планування, винесення суджень, мислення, засвоєння нових схем поведінки. Але особливо вчених цікавило пошкодження точки самоконтролю. Насправді, навіть у не хронічних алкоголіків були проблеми з цією зоною.

Мозок включає в себе сіру речовина (складається з клітин, які підтримують роботу мозку) і білу речовину (забезпечує зв’язок між великими групами клітин). Алкоголь впливає на обидві ці структури, завдаючи особливої шкоди лобній долі. Там, в білій речовині розташовуються особливі схеми, які забезпечують зв’язок частки з іншими частинами мозку. Таким чином, порушується система зв’язку мозку в цілому.

Читайте також:  8 продуктів, які не можна зберігати у холодильнику

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПСИХІЧНІ РОЗЛАДИ АЛКОГОЛІКІВ

ВПЛИВ АЛКОГОЛЮ НА ОРГАНІЗМ

КУРІННЯ І АЛКОГОЛІЗМ: ЗВ’ЯЗОК ВСТАНОВЛЕНО