Мозок незрілого підлітка не розглядає важливі питання як пріоритет – згідно з дослідженням вчених Гарвардського університету. Лише з віком зв’язки утворюються в мозку, завдяки чому зрілі підлітки можуть, наприклад, прикластись до навчання перед важливим випускним іспитом.

Дослідники Гарвардського університету вивчали мозок молодих людей, які грають у комп’ютерні ігри (від 13 до 20 років), використовуючи функціональну магнітно-резонансну томографію (fMRI). Цей метод дозволяє візуалізувати потік крові в мозок, а отже – активність окремих його ділянок. Результати дослідження були оголошені журналом Nature Communications.

Учасники дослідження зіграли за “високі” ставки (вони вигравали долар за правильну відповідь, і вони втрачали 50 центів за неправильну) і за низькими (20 центів прибуток або втрата 10 центів).

Старші з дослідження змогли покращити результати, коли гра була більш високою. Для молодших, те ж стосується ігор за високою швидкістю і низькою. Аналогічний механізм може пояснити, чому хобі для підлітків важливіше, ніж навчання, чому вони схильні до екстремальної поведінки або небезпечного водіння.

За даними авторів дослідження, ці результати показують, що мозок, який розвивається у підлітків, не здатний мобілізуватись, навіть якщо йдеться про значні переваги. У мозку створюються відповідні зв’язки тільки з віком, завдяки чому зрілі підлітки здатні, наприклад, сприяти навчанню перед важливим випускним іспитом. Можливо, більш адаптованим методом для оцінки молодих людей буде серія випробувань, що охоплюватиме менше матеріалу.

Як показують попередні дослідження, формування відповідних зв’язків між різними частинами мозку займає роки. Останньою частиною мозку, яка досягає повної зрілості є префронтальна кора, що відповідає, наприклад, за планування, співчуття і контроль над емоціями.