Багато кавоманів знають про ці несподівані властивості цього ароматного напою. Але не всі здогадуються, чим кава може бути корисна, а чим навпаки зашкодить здоров’ю. У нашому матеріалі мова піде саме про це.

Антицелюлітна властивість

Кавову гущу багато хто використовує в якості інгредієнта для скрабу. Завдяки цій властивості можна боротися з целюлітом. Особливо допомагають кавово-олійні обгортання. Якщо займатися собою, правильно харчуватися і ходити на тренування, а також робити подібні обгортання, то ви помітите результат вже в найкоротші терміни.

Здоров’я і краса волосся

Кава можна також використовувати в якості косметичного засобу для темного волосся. Якщо обполоснути їх слабким відваром кави, то вони стануть більш блискучими, здоровими і красивими. Також радять втирати кавову гущу в корені волосся, що призведе до їх зміцнення. Правда, пам’ятайте, що промити шевелюру від кави буде вельми непросто, а запах може залишитися.

Засіб для чищення посуду

Кава можна використовувати як засіб для чищення посуду, в тому числі жирної і пригорілої. Також нею добре відмиваються пляшки з-під олії. Для цього кавову гущу поміщають в ємність, заливають гарячою водою, дають так постояти трохи і як слід струшують кілька хвилин. А вже потім слід промити водою ємність. Навіть гриль можна непогано відмити кавовою гущею.

Антидепресивна властивість

Після вживання однієї чашки цього напою починає вироблятися дофамін, від якого безпосередньо залежить настрій. Такі люди рідше страждають від депресії.

Запобігти діабету 2 типу

Це ще одна вельми несподівана властивість кави. У напої містяться речовини, здатні знизити рівень цукру в крові. Тому серед любителів кави менше тих, хто страждає від діабету.

Захист печінки і кишечника

Дослідження показали, що вживання кави зменшує ризик утворення каменів у жовчному міхурі. Також це знижує ризик розвитку раку печінки, молочної залози і товстого кишечника.