Артрити – це цілий ряд захворювань. Придбати їх можна не тільки в літньому віці, як думають багато, але і в молодості. Тому важливо не упустити момент, коли хвороба починається. Першим індикатором може бути біль: різкий або ниючий, але в будь-якому випадку це привід звернутися до лікаря.

В основі артриту лежать аутоімунні порушення. Суглоби починають деформуватися, запалюватися і при русі завдавати біль. Охоплений може побут один суглоб або кілька, але які ж перші симптоми?

Тупий біль в суглобі

Як пише The Express з посиланням на Американську асоціацію хірургів-ортопедів (AAOS), на початок артриту може вказувати тупий, ниючий біль в суглобі. Вона проявляється, наприклад, при довгій навантаженні – якщо доводиться здійснювати якісь однакові маніпуляції. Інший варіант – поява такого болю незабаром після навантаження на суглоб – через годину, або навіть через день.

Читайте також:  Не використовуйте зубну щітку більше трьох місяців – небезпечні наслідки

Відчуття печіння в суглобі

Це ще один типовий симптом початку артриту, відзначають медики. Він може проявлятися вранці і поєднуватися з утрудненим рухом суглоба. У міру розвитку хвороби ці відчуття можуть посилитися настільки, що стануть різким болем, яка може будити людину вночі. І тільки вже на наступному етапі навколо проблемного суглоба може з’явитися припухлість, а потім і розвинутися деформація суглоба.