Надлишковий холестерин може накопичуватися на стінках кровоносних судин, утворюючи «бляшки», які звужують внутрішні стінки судин. Приплив крові до серця може бути обмежений, що призводить до серцево-судинних захворювань. Експерти знайшли простий спосіб зниження холестерину натуральними екстрактами.

Департамент продовольства і харчування урядового автономного коледжу для дівчаток Камла Раджа в Індії досліджував вплив лляного насіння на організм людини. Вчені відібрали 50 випробовуваних, у яких був високий рівень холестерину. Потім пацієнтів випадковим чином розділили на дві групи: контрольну та експериментальну. Ті, хто був у контрольній групі, отримували плацебо, тоді як експериментальна група отримувала 30 г обсмаженого порошку лляного насіння протягом трьох місяців. Протягом усього дослідження групам призначалися аналогічні дієтичні рекомендації, передає Express.

Читайте також:  Наскільки довго може прожити здорова людина сьогодні

Споживання меленого лляного насіння знизило рівень “поганого” холестерину, що викликає захворювання, і збільшувало кількість «хорошого» холестерину, який в нормі присутній в кожному організмі.

Дослідники з Novartis Consumer Health в Німеччині вивчили вплив іншого екстракту на рівень холестерину. Це добавка з артишоку.

Для наукового експерименту вони набрали 143 дорослих добровольця. Результати показали, що люди, які приймали екстракт артишоку, показали поліпшення рівня холестерину в крові в порівнянні з групою плацебо. Так, рівень “поганого” холестерину знизився на 22,9% в групі вживали артишок за призначенням лікарів.