Нове дослідження припустило, деякі властивості характеру збільшують вразливість людини перед важкої алкогольної залежністю. Зокрема, однією з таких властивостей є потяг до досконалості чи перфекціонізм.

Алкогольна залежність є важким психічним розладом. Це одна з головних причин смертності населення, що належать до категорії запобіжних. Жертви алкогольної залежності можуть мати різні ступені цього розладу, залежно від діагностичних критеріїв. Хоча не існує жодних основних або домінуючих індивідуальних факторів ризику розвитку залежності, все-таки вік, стать, сімейна обстановка та соціально-економічні фактори можуть позначитися на появі неконтрольованої потягу до алкоголю. Ще у 2018 році було встановлено, що люди з порушеним когнітивним контролем, імпульсивністю та негативними емоціями частіше стикаються з алкогольною залежністю.

Читайте також:  Які напої допоможуть зберігати молодість якнайдовше

І ось нове дослідження показало, такі властивості характеру, як перфекціонізм і самокритика, які призводять до деяким порушенням соціальних зв’язків, можуть стати чинниками ризику розвитку важкої алкогольної залежності. Бельгійські вчені залучили до своїх спостережень 65 дорослих людей, які мали проблеми з алкоголем, і 65 їхніх ровесників до контрольної групи без цих проблем. Кожен доброволець заповнював спеціальний опитувальник, за допомогою якого можна було скласти шкалу рівня перфекціонізму. Серед іншого вона включала самоорієнтований перфекціонізм, тобто перебільшені стандарти продуктивності, які покладалися на людину нею самою, соціально прописаний перфекціонізм або завищені очікування від інших людей, а також орієнтований на інших перфекціонізм або встановлення нереально високих стандартів для інших.

Читайте також:  Секрети довголіття: вчені розповіли про важливість одного вітаміну

Після обробки всіх даних було встановлено, що жертви алкогольної залежності мали вищий рівень тривожності та депресивних симптомів, ніж у контрольній групі. Коли дослідники враховували тривожні та депресивні симптоми, то також було встановлено, що любителі алкоголю виявляли більше самоорієнтованих та соціально приписуваних перфекціоністських рис, ніж контрольна група. Зокрема, вони демонстрували нереалістичні особисті стандарти та підвищену чутливість до очікувань інших людей. Орієнтований на себе перфекціонізм у жертв алкогольної залежності може бути більш поширеним серед чоловіків та людей з вищим рівнем освіти.