Кофеїн – психостимулятор, який міститься в каві, чаї і багатьох прохолодних напоях. У певних ситуаціях він може мати небажаний вплив на організм, тому кава без кофеїну є більш розумним варіантом для людей, які хочуть скоротити споживання кофеїну. При цьому кава і чай без кофеїну продовжують містити цю речовину.

Все більше даних свідчить про те, що вживання чаю і кави в помірних кількостях може зміцнити здоров’я. Проведені в Гарварді дослідження показали, що ті, хто п’є чай або каву, схильні до меншого ризику розвитку діабету і, можливо, серцево-судинних захворювань. Однак кофеїн може нівелювати деякі з цих переваг, особливо якщо ви дуже чутливі до його впливу, пише Express.

Читайте також:  Названо п'ять доступних продуктів харчування з раціону довгожителів

Крім іншого, кофеїн може викликати занепокоєння і проблеми зі сном. Якщо ви хочете відчути користь для здоров’я від чаю і кави, не піддаючись негативним наслідкам кофеїну, вам найкраще підійде напій без кофеїну.

Користь для здоров’я від вживання кави без кофеїну

І звичайна кава, і кава без кофеїну, схоже, зміцнюють захист мозку від вікового розумового зниження, уточнює видання з посиланням на дослідження, опубліковане в журналі Elsevier. Ключовим відкриттям стало те, що речовини, що містяться в каві без кофеїну, можуть захищати нейрони мозку. Це може допомогти запобігти розвитку нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера та Паркінсона.

Читайте також:  Вісім ознак раку легень можуть виникнути за півроку до діагнозу

Однак перевищення чотирьох чашок кави з кофеїном в день може викликати негативні наслідки:

  • головний біль;
  • безсоння;
  • нервозність;
  • дратівливість.

До негативних наслідків також відносять: часте сечовипускання або нездатність контролювати сечовипускання, прискорене серцебиття і м’язове тремтіння.