ГоловнаНовини Здоров'яАвстралійські вчені назвали безпечну кількість чашок кави в день

Австралійські вчені назвали безпечну кількість чашок кави в день

Австралійські дослідники змогли виявити безпечну для здоров’я норму кави. На їхню думку, краще випивати не більше 6 чашок напою, що бадьорить на добу.

Кава

Виявленням допустимої за день кількості кави займалися вчені з Університету Південної Австралії. Ними були проаналізовані дані здоров’я майже 350 тисяч осіб віком від 37 до 73 років. Вивчивши їх харчові звички, автори дослідження констатували: більшість людей, що вживали каву, в середньому випивали близько 1,5 чашок кави в день.

За словами вчених, чутливість до кофеїну залежить від активації гена CYP1A2. У деяких людей цей ген перебуває в «сплячому» стані, і в результаті кофеїн ними засвоюється з тяжкістю.

Читайте також:  7 симптомів, які можуть вказувати на рак

“Люди, які чутливі до кофеїну (наприклад, відчувають після кави прискорене серцебиття) самі обмежують споживання напою, щоб відчувати себе краще. Люди, які п’ють багато кави, ймовірно, несприйнятливі до нього”, – зазначили дослідники.

Втім, навіть якщо людина не наділена високою чутливістю до кофеїну, пити каву до нескінченності без шкоди для здоров’я вона все ж не зможе. Фахівці виявили, що існує межа норми, за якою кава стає загрозою для організму. Такою нормою є 6 чашок напою в день. Розрахунки експертів показують, що після шести чашок кави, випитих за день, ризик виникнення захворювань серця збільшується на 22%.

Читайте також:  5 простих способів нормалізувати артеріальний тиск

У свою чергу лікар-дієтолог Олена Соломатіна вважає, що, незважаючи на існування безпечної норми кави, влітку від його вживання краще відмовитися зовсім. Кофеїн в умовах спекотної і задушливої погоди стає лише додатковим навантаженням на судини і серце. Крім того, він має сечогінну дію і сприяє зневодненню, яке підвищує ризик утворення тромбів в судинах, теплового удару та інших неприємних і небезпечних для здоров’я наслідків.

Джерело: МедікФорум