Австралійські дослідники змогли виявити безпечну для здоров’я норму кави. На їхню думку, краще випивати не більше 6 чашок напою, що бадьорить на добу.

Виявленням допустимої за день кількості кави займалися вчені з Університету Південної Австралії. Ними були проаналізовані дані здоров’я майже 350 тисяч осіб віком від 37 до 73 років. Вивчивши їх харчові звички, автори дослідження констатували: більшість людей, що вживали каву, в середньому випивали близько 1,5 чашок кави в день.

За словами вчених, чутливість до кофеїну залежить від активації гена CYP1A2. У деяких людей цей ген перебуває в «сплячому» стані, і в результаті кофеїн ними засвоюється з тяжкістю.

Читайте також:  Чому небезпечно їсти тільки один раз в день, розповіли експерти

“Люди, які чутливі до кофеїну (наприклад, відчувають після кави прискорене серцебиття) самі обмежують споживання напою, щоб відчувати себе краще. Люди, які п’ють багато кави, ймовірно, несприйнятливі до нього”, – зазначили дослідники.

Втім, навіть якщо людина не наділена високою чутливістю до кофеїну, пити каву до нескінченності без шкоди для здоров’я вона все ж не зможе. Фахівці виявили, що існує межа норми, за якою кава стає загрозою для організму. Такою нормою є 6 чашок напою в день. Розрахунки експертів показують, що після шести чашок кави, випитих за день, ризик виникнення захворювань серця збільшується на 22%.

Читайте також:  Коли потрібно міняти зубну щітку

У свою чергу лікар-дієтолог Олена Соломатіна вважає, що, незважаючи на існування безпечної норми кави, влітку від його вживання краще відмовитися зовсім. Кофеїн в умовах спекотної і задушливої погоди стає лише додатковим навантаженням на судини і серце. Крім того, він має сечогінну дію і сприяє зневодненню, яке підвищує ризик утворення тромбів в судинах, теплового удару та інших неприємних і небезпечних для здоров’я наслідків.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News