Медики з Німеччини розповіли, які заходи можуть допомогти знизити ризик переломів у літньому віці. Однією з рекомендацій є достатня рухова активність.

За оцінкою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), остеопороз входить в десятку найважливіших захворювань з серйозними наслідками, серед яких переломи кісток. Стан характеризується надмірним зниженням щільності кісткової тканини і прискореною деградацією в старшому віці. Сюди ж слід віднести больові відчуття, які значно погіршують якість життя. У зв’язку з чим профілактика має першорядне значення.

Одним із заходів є правильне харчування, щоб в раціоні була присутня достатня кількість кальцію і вітаміну D. Хороші джерела першого – молочні та рослинні продукти, такі як капуста або броколі. Важливо також звернути увагу на так званих хижаків кальцію і зменшити їх.

Ключовий ворог – фосфат, який міститься, серед іншого, в готових стравах, плавлених сирах і ковбасних виробах, цукрі і кофеїні, газованих напоях. Що стосується вітаміну D, то отримати його з їжі в достатній кількості проблематично, тому варто звернутися до фахівця, щоб він порекомендував використання добавок. Це стосується особливого зимового часу, коли вплив сонця мінімальним.

Ще одним важливим профілактичним заходом проти остеопорозу є спорт. Регулярні вправи не тільки тренують м’язи і, таким чином, стабілізують скелет, але також цілеспрямовано стимулюють нарощування кісток. Шкідливими при захворюванні навпаки, вважаються куріння і недостатня вага.