Високий кров’яний тиск може спровокувати незворотні наслідки для здоров’я. Стан призводить до збільшення навантаження на серце і кровоносні судини, змушуючи їх працювати більш інтенсивно і менш ефективно. В результаті постачають кров’ю серце артерії звужуються і втрачають свою еластичність.

За словами британського медика Стівена Сінатри, найпростіший і природний спосіб знизити тиск-пити воду. “Споживання води впливає на артеріальний тиск двома способами. По-перше, коли ви п’єте її недостатньо, ваше тіло намагається забезпечити собі надходження рідини, утримуючи натрій. Натрій – це “водний механізм” організму. Крім того, зневоднення змушує ваше тіло поступово і систематично закривати деякі капіляри, а це збільшує тиск у венах і артеріях”, – пояснив він.

Вода є важливим аспектом транспортування крові, правильного травлення, всмоктування і доставки поживних речовин в клітини. Без її достатньої кількості кровоносні судини можуть звужуватися, і серце змушене працювати активніше, щоб доставити кисень до всіх органів, пише Express.

Передбачається, що зневоднення безпосередньо пов’язане з високим кров’яним тиском через дії гормону вазопресину. Він проводиться, коли в крові підвищується рівень натрію або спостерігається її низький обсяг. І те, і інше відбувається, якщо людина споживає мало рідини.

Як пояснили фахівці, організм реагує на таке зневоднення: нирки реабсорбують воду, а не виводять її з сечею. Крім цього, висока концентрація вазопресину також викликає звуження судин.

За словами лікарів, вода – простий, але при цьому досить складний напій, здатний вилікувати цілий список захворювань. Медики рекомендують випивати від восьми до десяти склянок рідини в день, збільшуючи її обсяг під час фізичної активності.