Популярна народна рекомендація від підвищеного тиску “випити 50 грамів коньяку” працює далеко не завжди.

Про це в ефірі ObozTV розповів лікар-невролог Олексій Пелепейченко. За його словами, 20-30 грамів дійсно можуть трохи знизити тиск – але тільки в тому випадку, якщо це справжній, якісний коньяк.

“Так, це працює. Але де взяти хороший коньяк? До нас завозяться дешеві коньячні спирти, з них в якихось лабораторіях роблять коньяк із додаванням фарбників і смакових підсилювачів. Ну який це коньяк? Якщо це якісний коньяк, тоді так, він може трохи знизити артеріальний тиск”, – пояснив лікар.

Він нагадав, що горілка, наприклад, діє навпаки і підвищує тонус судин.

Пелепейченко зазначив, що нормалізувати підвищений артеріальний тиск у домашніх умовах допомагають настоянки глоду і пустирника.

Крім того, людям із гіпертонією він порадив з обережністю вибирати протизапальні препарати. До деяких із них додають кофеїн, який підвищує тиск.

“Якщо (в складі препарату – прим.) тільки ібупрофен, аспірин, парацетамол – можна вживати. Ризик підвищення тиску мінімальний”, – уточнив невролог.

Також нормалізувати тиск допомагає дихальна гімнастика.

“Дихальна гімнастика – це своєрідна медитація. Вона заспокоює нервову систему. Деякі вправи знижують рівень насичення крові киснем, тому знижується артеріальний тиск і частота серцевих скорочень”, – пояснив Пелепейченко.

При регулярному підвищенні тиску він рекомендував невідкладно звертатися за медичною допомогою. Якщо справа дійшла до гіпертонічної хвороби, її необхідно лікувати.

“Існують препарати, які контролюють тиск. Постійне вживання цих лікарських засобів зменшує ризики майже на 90%”, – наголосив лікар.

І другий важливий момент, за його словами, це зміна способу життя – нормалізація маси тіла, рівня цукру і холестерину, гарний сон і системна фізична активність.

“Способи схуднення потрібно добирати кожній людині індивідуально. Тому що може бути два однакових діагнози – але двох однакових пацієнтів не буває. По-перше, це дієта. Харчуватися треба часто і маленькими порціями. Період між останнім і першим прийомом їжі потрібно збільшувати. Тобто вечірній прийом не пізніше 18-19 годин, ранковий – близько 9-10 ранку. За цей час жири спалюються. І можна у такий спосіб контролювати вагу”, – розповів Пелепейченко.