Нове дослідження показало, що багаті люди не просто живуть довше бідних. У їхньому житті також набагато більше здорових років.

Добре бути багатою людиною, але ще краще мати це багатство в літньому віці. Нове дослідження вчених з Університетського коледжу Лондона показало, що заможні чоловіки і жінки не просто живуть довше, у них після 50 є на 8-9 здорових років більше, ніж у найбідніших ровесників. Мова в дослідженні йшла тільки про жителів США і Англії. Це ще один доказ того, що гроші мають істотне значення в плані здоров’я, яке спростовує популярну приказку про те, що здоров’я за гроші не купиш.

Читайте також:  Деякі хвороби серйозно підвищують ризик постраждати від інсульту

Результати дослідження опубліковані авторитетним науковим журналом The Journals of Gerontology: Series A. в цілому, воно дозволило відповісти на два основних питання. Яку роль відіграють соціально-економічні фактори в тривалості життя людини і в тому, наскільки здоровою вона є? Друге питання – чи дійсно літні люди в Англії зберігають своє здоров’я довше тих, хто проживає в США? Для відповіді на ці питання вчені проаналізували дві наявних бази даних по 25 000 чоловік старше 50 років. Потім вони оцінили, як різні фактори на зразок освіти, соціального стану і матеріального добробуту можуть використовуватися в передбаченні того, наскільки довго людина проживе без будь-яких істотних хронічних хвороб, і наскільки довго вона зможе самостійно вставати з ліжка або готувати собі їжу.

Читайте також:  Знизити кров'яний тиск допоможуть певні продукти для сніданку

Всі ці дані зіставлялися з матеріальним достатком людини. В обох країнах багаті жінки проживали в середньому 33 роки без інвалідності після 50, що було на 8-9 років довше, ніж у бідних жінок. При цьому багаті чоловіки жили 31 рік без інвалідності після 50, що становило на 8-9 років довше, ніж бідні чоловіки. Звичайно, багатство можна визначати по-різному, але в ході цього дослідження його оцінювали за наявністю нерухомості, ювелірних виробів і предметів мистецтва, а також інших фінансових активів на зразок заощаджень та інвестицій.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News