Отримання більш високого доходу змушує людей відчувати себе більш задоволеними, впевненими і відчувати більше почуття гордості – це був ключовий висновок, зроблений в результаті недавнього дослідження, проведеного доцентом Едді Тонгом і його командою з nus Arts and Social Sciences. Дослідження було опубліковано в американському психологічному журналі Emotion.

Фінансове благополуччя передбачає поліпшення психологічного здоров’я: минулі дослідження показали, що дохід формує спосіб життя людей. Однак було неясно, чи впливає дохід на їх самопочуття. Щоб пролити світло на те, як дохід впливає на емоційне благополуччя, доцент Тонг та його команда проаналізували дані п’яти досліджень, включаючи опитування понад 1,6 мільйона людей у 162 країнах.

Читайте також:  Коли фрукти можуть шкодити станом печінки? Пояснює лікарка

Вони знайшли послідовні докази того, що дохід надійно передбачає більш сильні позитивні емоції самоповаги (наприклад, гордість, впевненість, рішучість) і нижчі негативні емоції самоповаги (наприклад, занепокоєння, смуток), і що почуття контролю опосередковує зв’язок між доходом і такі емоції.

Аналіз, який є найбільш повним на сьогоднішній день, також включав категорію емоцій, які люди відчувають по відношенню до інших, такі як любов, вдячність, співчуття і гнів. Хоча більш високий дохід був пов’язаний з емоціями самооцінки, не було переконливих доказів того, що він був пов’язаний з цими емоціями, що відносяться до іншого.

Потім команда пішла далі, щоб дослідити, чи дохід пов’язаний з майбутнім емоційним благополуччям. Аналізуючи дані лонгітюдного опитування понад 4000 учасників у США, вони виявили, що через 10 років дохід передбачає сильніші позитивні емоції самооцінки та нижчі негативні емоції. Отже, поточний дохід може передбачити типи емоцій, які людина може відчувати в довгостроковій перспективі.

Читайте також:  Секрет довголіття побачили в простому напої

“Це дослідження дійсно показує, як скільки ви заробляєте і які емоції ви схильні відчувати, пов’язані, але тільки для певних видів емоцій. Чим більше ви заробляєте, тим частіше ви можете відчувати такі емоції, як гордість і впевненість, і тим менша ймовірність того, що ви відчуєте такі емоції, як тривога і смуток. Однак ми не знайшли відтворюваних доказів того, що дохід пов’язаний з соціальними емоціями, такими як вдячність і співчуття. Тобто, якщо ви заробляєте більше, ви не стаєте більш – менш турботливими”, – говорить Тонг.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News