Відомо, що неприємний запах тіла, який виникає при потовиділенні, викликається бактеріальною активністю на шкірі. Однак, крім бактерій, стверджують вчені, зіпсувати тілесний запах здатні також деякі продукти харчування.

Зокрема, до таких відноситься алкоголь – перший серед напоїв, які сприяють погіршенню запаху тіла. Фахівці пояснюють: при засвоєнні зі спирту виділяється токсична оцтова кислота, яка покидає організм у тому числі через пори в шкірі. Це і зумовлює неприємний аромат.

М’ясо також може зробити запах тіла гіршим. Це, на думку вчених, пов’язано з тривалим періодом його перетравлення. М’ясні волокна можуть почати розкладатися, ще не встигнувши залишити організм.

Риба здатна «ділитися» своїми специфічним запахом з тілом людини, а тому теж входить в цей список. Вітамін В4 (холін), який у ній міститься володіє властивістю наділяти наше тіло рибним душком.

Помідори у багатьох відношеннях корисний продукт, але зв’язок між неприємним запахом тіла та вживанням цих овочів був підтверджений експериментально. З’ясувалося, що на запах поту від людського тіла, впливають речовини каротиноїди (природні пігменти) і терпени (вуглеводи), які містяться в томатах. При цьому ефект посилюється разом з кількістю з’їдених помідорів.

Крім того, «нагородити» поганим запахом може практично будь-яка капуста. У цьому овочі, включаючи навіть броколі, міститься сірка, яка при попаданні в організм розщеплюється на речовини зі специфічним запахом.

Молоко вимагає для свого нормального засвоєння спеціального ферменту, яким володіють далеко не всі дорослі люди. Якщо з його перетравлюванням є проблеми, це може виражатися і в тому, що піт після вживання молока буде неприємно пахнути.

Звичайно ж, в список увійшли також цибуля і часник.

Джерело: МедікФорум