Багато хто сприймає парацетамол як доступний і відносно безпечний засіб проти температури і головного болю. Однак в поєднанні з деякими продуктами ліки стають смертельно небезпечними.

Придбати парацетамол можна без рецепта, безпечним він вважається, якщо не перевищувати рекомендовану дозу. При тривалому прийомі таблеток виникає ризик внутрішньої кровотечі, пише Daily Express.

Експерти також попереджають, що змішування засіб з напоями, котрі містять етанол вкрай небезпечно. Мається на увазі алкоголь, здатний підвищити ймовірність смерті, якщо запивати їм парацетамол.

Така комбінація призводить до пошкодження печінки. Нагадують медики і що етанол в своєму складі мають також банани, особливо якщо вони перезріли, соління, кефір, квас і кумис.

Симптомами поганого стану виступають озноб, слабкість, свербіж і висип на шкірі, лихоманка, больові відчуття в суглобах або набряки. Насторожити повинні блювота, нудота і втрата апетиту, при поєднанні декількох проявів краще звернутися до лікаря. Використовувати таблетки з обережністю слід і тим, у кого вже є проблеми з печінкою.

Нормальному засвоєнню парацетамолу перешкоджають і деякі інші продукти, де міститься багато пектину і вуглеводів. Це, наприклад, овочі з сімейства хрестоцвітних, включаючи білокачанну і брюссельську капусту, а також броколі. Змішувати ліки не рекомендовано з чаєм з гібіскуса.